Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítés. Étrendkiegészítők....

Igen nemm kérdése:

Testépítés. Étrendkiegészítők. Létezik olcsóbb megoldás?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon drága dolgok a táplálékkiegészítők. 100%-os tejsavófehérjét próbáltam, de hasmenésem lett tőle több napig, így abbahagytam. Mennyi idő még hozzászokik a szervezet, vagy van olyan készítmény aminek nincs ilyen mellékhatása. Sajnos nekem nincs annyi pénzem, hogy egy hónapra 6-10ezer forintot elköltsek. Létezik olcsóbb megoldás? Heti 4 súlyzós edzés + futás. A célom, valamivel nagyobb izomtömeg, de inkább szebb, kidolgozottabb forma.
2011. júl. 5. 16:39
1 2 3 4
 1/33 Draug ***** válasza:
0%
Persze, hogy létezik olcsóbb! Ne használj ilyen mesterséges szereket... nyilván tovább tart nélkülük, de ha kitartóan edzel, és odafigyelsz az étrendedre is, akkor nem csak az izmaid mérete nő meg (mint a kiegészítőktől), de kidolgozott is leszel, és az izmaidban igazi erő lesz ;)
2011. júl. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 TOMAtm ***** válasza:

a testépítést igy képzeld el:

van egy piramis ami a feje tetején áll.az alsó kocka az alap edzettség,a legfelső MR.Olimpia szint.

ha az legalsó szint 1 kocka akkor azt ugye elég könnyen eléri bárki.a második szint legyen 4 kocka,ehhez már dolgozni kell.a 3adik 16 kocka:edzés+pihenés+kaja.a 4edik szint már 36 kocka:edzés+pihenés+kaja+tápkiegek és itt már bejön a hormonok visszahatása is,vagyis miközben te építesz valaki(kortizol hormon) folyamatosan rombolja amit elértél.a következő szint már genetika vagy szteroid persze sokezer forintnyi tápkieggel,és igy tovább MR.Olimpia szintig.

szóval ha nem tudsz rááldozni akkor fogadd el h lesz egy szint amit bármennyi edzéssel sem fogsz tudni átlépni.és ez nem a havi 6-10 ezres szint,mert egy bérlet 6-8 ezer manapság,egy 2 kilós designer protein ami azért elég alap 10rongy(és ugye akkor még vitaminok,ásványi anyagok,izületvédők +a Testépítő kaják(nem olcsó,sőtt....).

2011. júl. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Van értelme inni mellette a legalja löttyöket, amivel itt pl pezsgőtablettára gondolok (multi stb).

A heti 4 súlyzós edzés úgy néz ki, hogy 1-2órát tart, ahogy sikerül ugyanis edzésterv alapján. A kondibérletet egyenlőre nem számolom, itthon edzek. Szüleim nem támogatják a táp.kieg.-eket túlzottan én pedig tanuló vagyok innen adódik, hogy nem akarok költeni rá.

Tisztában vagyok vele, hogy a lépcsők kitartó hosszadalmas munkával léphetőek meg, de a natural bodybuildingba beletartoznak az alap táp.kieg.-ek (pl fehérje) vagy csupán megfelelő étkezés + kitartó edzés? Youtube-on sok videó látható amin 1-2hónap, de inkább fél év elteltével már komoly eredmények láthatók szabad szemmel.

2011. júl. 5. 17:25
 4/33 anonim ***** válasza:
56%

Draug hülye vagy, mint a föld.

Tápkiegek olcsóbbak, mint a kaja.

Félév alatt nem érhető el semmiféle látványos eredmény.

Nem kötelező testépíteni, ha nem tudod finanszírozni csinálj mást, nem leszel tőle kevesebb.

2011. júl. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 Draug ***** válasza:

G'sback, a táplálékkiegészítő nem táplálékhelyettesítő, a nevéből eredően nem utóbbira használják. Szerinted melyik az olcsóbb, logikusan?

Kaja

vagy

Kaja + Táplálékkiegészítő?

Nyilvánvaló hülyeséggel kit akarsz megetetni? :P

2011. júl. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Ezzel azt mondod, hogy a sima edzéstől (gondolok itt arra, hogy semmilyen tápkieg.) nem érhető el eredmény? Ezzel nem értenék annyira egyet. Én nem mondtam hogy hetek hónapok alatt akarok eredményt, a kérdésem arra irányult, hogy hogyan vitték ezt véghez "natural" módon?
2011. júl. 5. 17:38
 7/33 Draug ***** válasza:

Csak gondolj arra, milyen teste volt a régebbi korok birkózóinak, boxolóinak... vagy még régebben, akár ha az ókori nagy harcosok lenge öltözetű szobrait nézed... az ún. "görög isten" test mintájául szolgáló harcosok idejében még évezredeik nem is hallottak olyanról, hogy táplálékkiegészítő, mégis elérték ezt az eredményt :)

A mesterséges szerek legfeljebb gyorsítják a hatást, de nagyon drágán, és nem is egészségesen...

2011. júl. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Draug, kifejtenéd a helyes táplálkozást kicsit bővebben? :)

A napi fehérjeszükségletem kb. 50-60g, ezt betartva rendszeres étkezés? Mennyire oldható ez meg változatosan, azaz nem éjjel nappal csirke, tojás, stb...

2011. júl. 5. 17:45
 9/33 Draug ***** válasza:

[link]

Nekem ez bevált ;)

És persze ne is arra gondolj, hogy ha szeretnéd megőrizni az alakodat, akkor ezentúl csak ezt eheted... meg egy kis csalás néha belefér :P Ez nagyjából egy irányvonal, arra az időszakra, amíg még aktívan dolgozol azért, hogy erősödj! Ha már úgy érzed, megfelel az a szint, amit elértél, a szintentartáshoz már elég a rendszeres edzés is, még csak nem is kell olyan intenzitással, mint az erősítő edzések alatt.

2011. júl. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Igen ezt én is olvastam, teljes mértékben kivitelezhető, de nem túl változatos. (könnyen megunható)

Az belefér szerinted, hogy 1 hónapig ez az étrend (ha néha kis mellényúlással is) pl. nálam heti 4, de intenzív edzésekkel, majd ezután ha unom esetleg jöhet más is de rendszerességgel, az edzést tovább folytatva?

2011. júl. 5. 18:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!