Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítés és kick-box együtt?

Testépítés és kick-box együtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Elég nagy dilemmában vagyok, több, mint 6 éve foglalkozok komolyabban testépítéssel, sokáig versenyezni is akartam, de mindig közbejött valami.Betegség, szülés, stb.

Nemrég elkezdtem járni kick-boxra és totál beleszerettem ebbe a sportba.Nem vagyok egy edzetlen ember, állóképességem és erőnlétem is a helyén van rendesen, mégis hiába írtam át az edzéstervemet, úgy érzem egyre inkább hanyagolom a testépítést, mert ilyen szinten, ahogy eddig csináltam nem megy egyszerre a kettő.

A box-al vannak céljaim, igaz, még nemrég csinálom, de érdekel komolyabban is, el szeretném érni benne amit tudok.

Szerintetek van értelme erőltetni így a testépítést vagy váltsak inkább csak "szintentartó" edzésekre és a kick-boxra koncentráljak-e inkább?Mivel tennék jót vagy rosszat, mit gondoltok?


2011. szept. 22. 13:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem elég szinten tartani. Kick-boxot válaszd inkább,ha az jobban bejön.
2011. szept. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A küzdősportolóknak van,vagy szokott lenni konditermi edzése,csak ugye az más jellegű.

Amit nézegettem az Holyfield-é volt,ő heti 6x kondizott,napi fél órát délelőtt,este meg volt a sima edzése.


Én is sokáig próbáltam sokáig kompromisszumot találni,de van 3 küzdősport edzésem,2 kettlebell,2 kocogás.Hát hova rakjam be a konditermet?

Ha meg nem csinálom a fentieket,akkor nincs állóképesség,ami meg ugye mindent jelent.

Ha van időd és bírod ízülettel,akkor edzhetsz napi kettőt.

Viszont,hogy melyik a fontosabb számodra neked kell eldöntened,főleg ha versenyezni is akarsz.

2011. szept. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!