Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi a megfelelő zsírtömeg...

Mennyi a megfelelő zsírtömeg valakin?

Figyelt kérdés

Ma megmértem a zsírtömeg indexem, és hogy az hány kiló. A magasságom 172cm (de szerintem csak mert lehajtottam a fejem amikor mérte, mert eddig mindig mindenhol 174-5-t mértek:D)a súlyom 64.2. A B.M.I.-m 21,7. A zsírtömeg indexem 22.5% és elméletben 14.4 kg zsír van rajtam. Szeretném megtudni, hogy mennyi zsír jó ha van az emberen? Van erre valami szabály? Azt tudom hogy az index akkor kiváló ha 20.9 de a zsírtömeg?

16/L


2011. júl. 8. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:
A kulcsszó elméletben, nem tudod pontosan megmérni mennyi van rajtad, a BMI meg egy baromság. Nem is kell tudnod pontosan mennyi zsír van rajtad, csak tükörben látnod kell, hogy jól nézel-e ki.
2011. júl. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lányoknál elvileg a 20-25% az ideális, férfiaknál 15% körül. Aktívan sportolók esetében ez nyilván kevesebb. Én a sajátomat kb. 8-10-re tippelem, mondjuk rajtam alkatilag is kevesebb zsír van.
2011. júl. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk nekem az a véleményem, hogy fölösleges annyi, amennyit ideálisnak tartanak elméletben. Most ez persze nem azt jelenti, hogy mindenkinek azonnal neki kell állni leadni belőle.
2011. júl. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szóval, hogy ha elkezdtem edzeni (napi 2-3 óra konditeremben) akkor lemegy több is a zsírszázalékból a megfelelőhöz képest?
2011. júl. 8. 18:53
 5/9 anonim ***** válasza:

Az átlag nem sportoló felnőtt nőknek 20-28%ra szokták írni.

De szerintem kb 18% az ideális nőknek,főleg ilyen fiatalon.

2011. júl. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Megfelelő minőségű étkezés és következetesen és ésszerű mértékben fenntartott kalóriadeficit esetén igen. De 2-3 óra rengeteg, heti háromszor egy óra metabolikus súlyzózás és/vagy intervallumos kardióedzés elég. Amennyiben nem ismered ezeket a fogalmakat hajrá, a Google a barátod!
2011. júl. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ismerem a fogalmakat köszi:D Tudom. Nem is súlyzózok és cardiózok 3 órán keresztül. Csak simán futok vagy tekerek 130-140-es pulzusszámmal. Szerintem az nem gond, és örömmel csinálom, mert jól esik.:)
2011. júl. 8. 21:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Az remek, akkor mindent bele!
2011. júl. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Meg köszönöm a válaszokat is.:)
2011. júl. 9. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!