Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aki valamilyen harcművészetet...

Aki valamilyen harcművészetet tanul, attól miért várják el, hogy jól tudjon verekedni?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom, hogy elég sok ember eltitkolja, (vagy épp ellenkezőleg, henceg vele) hogy valamiféle harcművészetet/küzdősportot tanul. A laikusok ugyanis elvárják azt ilyen embertől, hogy eredményesen meg tudja magát védeni, függetlenül attól, hogy az illető milyen régóta és mennyire könnyen megtanulható stílust tanul. Sokszor megesik, hogy az első néhány hónap után hirtelen jött önbizalom belesarkallja a tanulót egy küzdelmi helyzetbe, és megesik, hogy legyőzi egy olyan, aki soha nem tanult semmit, csupán csak "ösztönbunyót" és megfelelő agresszivitást mutat. És ilyenkor jönnek ezek, hogy ez a stílus nem ér semmit, ez de béna stb...

De miért kéne egy harcművészetet tanuló emberkének fél év után jól alkalmazni az elsajátított technikákat? Kinek mi a véleménye erről?


2011. júl. 10. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kell hencegni vele, ha meg jönnek ezzel a szöveggel, akkor elmondod nekik, hogy hegedülni sem lehet fél év alatt megtanulni, ne várjanak tőled semmit.

Egy igazi sportoló/harcművész meg amúgy sem fog hencegni vele.

És amúgy az a véleményem, hogy amikor egy már 2-3 tanuló embert simán elver egy tök amatőr, akkor körbe kell nézni, mert valami nem stimmel. (edzők, partnerek, vagy a gyakorló személy)

2011. júl. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én is elvárom azoktól, különben miért megy az edzéseire, ha nem azért hogy küzdeni megtanuljon? legyen az akár edzésen vagy akár az utcán, de tudjon jól verekedni. persze nem néhány alkalom után, de azért fél év elteltével kéne neki tudni valamit szerintem. de ez az én véleményem, nem fontos egyetérteni:D
2011. júl. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2-3 év kell szerintem, hogy valóban alkalmazni tud a megszerzett begyakorolt tudást, elhidd, hogy meg is tudod csinálni. Ez idő alatt irtódnak ki a hibás reflexek és úgymond benne lesznek a kezedben a harctechnikák. Az első fél év inkább az önbizalom, az adott harcművészet alapvető technikai és filozófiai hátterének a megismeréséről szól.
2011. júl. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

annyi fejlődés lehetne már fél év után is, hogy egy egyszerű, harcedzetlen ember legalább ne győzze le (fegyvertelenül, gyilkos szándék nélkül)

egyébként Magyarországon kevés helyen tanítanak harcművészeteket. hangzatos nevű kamu edzésekből persze van bőven.

egyébként meg más megközelítéssel: első években lehetne csak alapozni. és akkor nem feltétlen ismer még a tanuló harctechnikákat. az más kérdés, hogy pár évvel később milyen hatalma lehet! :))

2011. júl. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
fél év után van annyi tapasztalatod, hogy meg tudd magad védeni! ha mégse akkor nem jól csinálsz valamit, vagy az edződ rossz
2011. júl. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk én most így 2 év ju jitsu után érzem úgy, hogy megtudom magam védeni. Meg amikor haverokkal összekapunk, akkor már tudom őket szivatni néhány feszítéssel meg dobásokkal stb.
2011. júl. 14. 10:22
 7/7 lee12 ***** válasza:

aki henceg az pózer..azoktól nem kell félni....mivel edzésen ők a legbénábbak ezért utcán hencegnek a tudásukkal

am tele van a világ jó bunyósokkal akiknek a vérükben van

és ők eltudnak verni egy olyan embert is aki több éve edz

pl Papp Laci 19 évesen kezdett boxolni de olvastam róla és ott volt hogy 10 évesen elvert egy nála 4 szer nagyobb és izmosabb gyereket...asszem 17 éves volt a srác

úgyhogy minden tehetség függő

2011. júl. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!