Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy tanuljak meg spárgázni?

Hogy tanuljak meg spárgázni?

Figyelt kérdés
Hogyan végezzek nyújtásokat, milyen gyakorlatokat végezzek, hányszor, meddig, és mennyi idő után tudok lemenni spárgába? És kizáró ok e az, ha nem vagyok vékony, a combjaim is sokkal vastagabbak az átlagnál? Jelenleg egy kisebb terpesznél is majd\' szétszakad a combom belseje, ezen szeretnék változtatni, és a spárgáig elmenni.
2009. ápr. 1. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem a combok vastagságától függ, hogy tudsz-e majd spárgát csinálni. Ezt csak fokozatos és nagyon óvatos gyakorlással lehet elérni. Semmiképpen ne erőltesd, mert komoly izomsérülést szenvedhetsz. Tornázz és úgy gyakorold a spárgát, hogy közben két biztos ponton tartsd magad, nehogy szétcsússz. Kicsit rugózz, de nagyon fontos a fokozatosság!
2009. ápr. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

youtube-ra írd be, hogy How to do the Splits ott lesz nagyon sok videó, amiben megmutatják, hogy hogyan kell spárgázni tanulni

de a hajlékonyság nagy részben adottság, csak kicsit lehet fejleszteni, ha egy kis terpesz is megerőltető, lehet, hogy a spárga nem fog menni (és nem a combod vastagsága miatt, annak ehhez nincs köze)

de próbálkozz nyugodtan, szigorúan bemelegítés után! sok sikert! :)

2009. ápr. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
kösziiiiiiiiiiiiiiiii :)
2009. ápr. 1. 19:06
 4/10 anonim válasza:
igazuk van a többieknek. de hamágsem megy a spárga akkor először melegíts be akár zenére vagy ilyesmire, majd csinálj egy kis terpeszt és a kezeddel húzd a lábadat magad mellé ameddig csak tudod. így könnyú spárgát tanulni. ja és ez nem az angol spárga. sok szerencsét!
2010. aug. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
66%
kb egy fél óra nyújtás és utánna magad alá teszel könyveket és mindig kiveszel eggyet és lemész spárgába
2012. márc. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

nagyon sokat kell nyújtanod és vigyázz mert hamar meghúzódhatsz!.. ezt mint 8 éves szertornász múltam miatt garantálni tudom .. 8 év alatt sokszor meghúzódtam spárgában, lendítésekben .. még a kezemet is meghúztam sokszor szaltókban és átfordulásokban :))

14/L

2012. jún. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
utolsó vagyok 13:59. ha már kicsit megnyúltál próbáld ki nagyon óvatosan azt hogy az első lábadat felteszed valamire pl egy sámlira vagy zsámolyra és úgy csúszol le és rugózz rajta :) én mindig így nyújtottam a spárgámat elképesztően megnyúltam tőle :) igaz hogy sokat szendvedtem mert ha meghúzódtam akkor sem hagyhattam ki az edzéseket és ugyan úgy spárgáznom kellett sokszor sírtam gyakorlat közben a fájdalomtól de most hogy elballagok és nem tudom folytatni azt amit a legjobban szerettem csinálni 8 év alatt vissza sírom minden pillanatát :) és az sem mindegy hogy melyik lábad van elől spárgázáskor .. érezni fogod hogy melyikkel megy lejjebb :) ha meghúzódsz pihentesd és kenegesd valami izom lazítóval mert rosszabb lesz csak jobban fog fájni :||
2012. jún. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
6%
23:59 xd
2012. jún. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A rugózást nem ajánlom, mert az éppenhogy az izom összehúzódását okozza. Csak addig nyújtsd az izmot, míg érzed, hogy kicsit feszül, majd tartsd meg, ha már nem érzed a feszülést, picit tolj rá és tartsd meg, majd szépen lassan egyenesedj fel.
2013. nov. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
2021. febr. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!