Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen edzéstől lehetnék...

Milyen edzéstől lehetnék hajlékony?

Figyelt kérdés
2008. márc. 2. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
sztem a joga, pilates is alkalmas rá...
2008. márc. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ja, de mondjuk mindenféle mozgásforma jó lehet egy kicsit. Ha kifejezetten ebben akarsz fejlődni akkor viszont nyújtani kell. Melegen. (A sok homo szextől is hajlékony lehetsz :(, de arra gondolok, hogy ne csak a semmiből kezdd el, hanem melegíts be előtte, nekem ilyen célra a kocogás vált be.) Gondolj például arra, hogy leülsz nyújtott, összezárt lábbal és előredőlsz. A céljaid, és lehetőségeid függvényében a szükséges gyakorlatokat már ki fogod tudni dolgozni. Tégy különbséget az elsősorban a gerincet (hívhatnánk egész testnek is)nyújtó, pl. a klasszikus híd pozíció, és az inkább az izmokat-inakat nyújtó gyakorlatok között (valamelyik izület azért szerepelni fog), ilyen pl. az előredőlős is - na jó az inkább kevert, de érteni fogod ha kipróbálod.
2008. márc. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Minden ember genetikailag valamennyire hajlékony, a torna, a jóga, a tánc (főleg jazz-tánc, balett) segít a lehetőséged határain belül fejleszteni a hajlékonyságodat. De csak egy határig. Csodát semmi se tesz. Ha alapvetően merevebb vagy, sose leszel gumiember.
2008. márc. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem is akarok gumiember lenni. De így viszont nagyon merev vagyok. Köszönöm a válaszokat.
2008. márc. 21. 15:19
 5/5 anonim ***** válasza:

attól függ mennyi idős vagy. 24 éves kor fölött szintentartás van már csak, annál nyújtottabb nem lesz az ember, mint amilyen addig volt. kora tinédzserként (9-14 év) lehet a legjobban nyújtani, amikor nőnek az ember csontjai, ugyanis ilyenkor az ízületek sem annyira "kényesek". 16-20 év közt már sokkal nehezebb, nagyon fontos az alapos bemelegítés, és a fokozatos nyújtás (pl leülsz, terpeszülés és boka megfogása: ne hirtelen akard elkapni a talpad), de a legjob a társ segítsége.

Egy módszer pl vállízület nyújtására:

nyújtottülés, kar magastartásban fej mögött, két kéz összefogva. Társ hátad mögött állva kitámasztja a térdével a hátadat, hogy egyenes maradj, majd lassan elkezdi húzni a karodat a könyöködnél fogva (nem a csuklónál!) hátra (amíg bírod). min. 10 sec-ig megtartja (én 15ig szoktam) majd megpróbálod vállból visszahúzni a kezét 5-10 sec-on keresztül (ő tartja ugyanott). ha ez megvolt, megint 10 sec-ig tartja, most már ne tarts ellent, majd még 10 sec-ig a társad próbálja meg még egy kicsit hátrébb húzni a karod. Viszonylag gyors eredmény érhető el, elég látványos nézheted tükörben is, motiváló ereje van, de mindennap meg kell csinálni 4x, 5x.Egymás után. Ha kell még, írj tudok gyakorlatokat összeszedni.

2008. ápr. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!