Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan legyek jó futó hosszútá...

Hogyan legyek jó futó hosszútávon?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 00:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolj, fuss heti 5-6x hosszabb távokat.
2011. júl. 31. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Rövidtávon nem is lehetsz jó futó, mert az sok idő. De gondolom arra gondoltál hogy lehetsz jó hosszútáv futó. Fuss.
2011. júl. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én hosszútávfutó vagyok, az 50 éves koromhoz képest jónak mondható. Hogy hogy lettem az? Kb 10 éve kezdtem a futást egy bő 2 km-es távval. Párszor megcsináltam, és éreztem, hogy jól megy, lehetne gyorsabban és/vagy többet is. Aztán lett olyan 4,5 km, majd mikor az is megvolt elég gyorsan (pár hét után), növeltem még tovább, aztán kimentem a természetbe, ahol már 10 km-eket futottam. Ott is egyre hosszabb távokat. Mindig éreztem, hogy mikor kell továbblépni. Ma maratont is könnyedén megcsinálok hegyes terepen is. Szerintem a lényeg a rendszeresség és a fokozatosság. Nekem heti 4 futást tűnik ideálisnak. És figyelj önmagadra, ne külső merev edzésterveket kövess! Te érzed a legjobban, hogy mikor mi és hogy jó neked.
2011. júl. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
17%

:DD Én is hozzútáv futó vagyok,de abszolút nem edzek semmit,versenyekre is hívnak 5-6 kmeresekre.90ből mindíg benne vagyok az első 10ben :)

Szóval a futással leginkább a kitartásodat fejleszted,nem kell minden nap futni,elég 2-3 naponta lazán kocogni 3-5 km-ereket.Persze az étrendnek is egészségesnek kell lennie,különben nem fogsz bírni. :) Az orrodon beszívod a levegőt,a szádon kifújjod,ez segíti hogy tovább bírd,és ne fáradj el annyira.Futás után ha fáradt vagy ne ülj le rögtön,mert akkor igen be tud izomlázasodni a lábad. :) Ha ez nem tetszik neked akkor elég 800m-1km-ereket futni lábsúllyal,az is tud segíteni.

15f

2011. júl. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

15f


Lehet meghívnak valami barbibabázós óvodás versenyekre, de hülyeségeket nem kéne írni.

2011. júl. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
51%

(bocsi az offért)

Kedves G'sback !

Hát :) szerintem én jobb választ adtam mint te.

És téged milyen versenyekre hívnak meg?Eléggé furcsa jellegű vagy,hogy leszólsz másokat.Kíváncsi lennék hogy te mit érnél el egy ilyen versenyen :) És én nem hülyeséget írtam,nekem tényleg ennyi az egész.Szóval ha mást akarsz leszólni,szóld le a szüleidet,hogy legközelebb használjanak gumit,és több elpuserált aberált beszólogatós hülye gyerek nem szólná le más hozzászólását. :)

15f

2011. júl. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
15%
A válaszom hasznosabb volt, ugyanis felhívtam a kérdező figyelmét arra, hogy ne higgyen egy ilyen idióta, nyomorék, barom, kis 15 éves taknyos f@sznak, aki azt se tudja mit beszél. A hülye gyerek te vagy meg a qrva anyád az a cigány szuka amelyik a világra ellett. Ha hülye vagy nem kell megsértődni, ha megmondják hogy hülye vagy.
2011. júl. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
25%

15f vagyok.

nekem nincs roma származású ember a családomba.. ^^ és még egy meleg retradált aberált bunkó ember qva anyázik amikor nem is ismer ^^ Attól hogy 15 éves vagyok,nem kell leszólni.Futni bárki tud,és én részletesebb választ adtam e iránt. Sőt 15 évesen lehet hogy intelligensebb vagyok mint maga,szóval téma lezárva.a te anyád qurva:)

2011. júl. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

"Futni bárki tud,és én részletesebb választ adtam e iránt. "


Nem tud szinte senki futni, te sem. Részletes baromság az mért jó te nyomorék?

2011. aug. 1. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

G'sback!


Nagyon helyes tanácsot adtal a kedves kérdezőnek. Én is hasonlóképpen futok mint te. A másik valaszolónak mégpedik, csak annyit mondanék, hogy a lábsúly nem a legjobb választás mivel az izületeknek nem tesz jót, sőt semmi jót nem tesz csak rosszat.


Üdv

2011. aug. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!