Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan erősítsem meg az...

Hogyan erősítsem meg az inaimat? (A térdkalács visszatérõ (habituális) dislocatiója)

Figyelt kérdés

Még csak 13 éves vagyok, és már egy éve baj van a térdeimmel. Nemrég komolyabban kifordult, két napig rá sem álltam, utána ortopéd orvos utasítására merevítőt vettem, de nem ért sokat. Két hétig csak húztam magam után a lábam. Azt mondta minimum három hétig hagyjam abba a sportolást, örökre a röplabdát, és az akrobatikus aerobikot. Az inaim lazák, és ezért folyton kifordul a térdem, műtéttel tudnák összevarrni, amit nem akarok. A sport lételemem. Folyton táncolok, futok, ugrálok, amit nem is tudnék megállni, hogy ne csináljam. Az ortopédián azt mondták, pihentessem, mások szerint viszont így nem fogok megerősödni. És szerintem igazuk van, mert mostanában pusztán sétálás során is kificamodik a térdem, egyre instabilabbnak érzem. Mivel tudnám fokozatosan helyreállítani?

13/L


2011. aug. 4. 11:43
 1/5 bix ***** válasza:

sehogy. ugyanis ha a térdszalag megnyúlt vagy erősen sérült akkor a műtét marad. vállra még elhiszem ha azt mondják hogy erősíteni lehet rá és jobb lesz, cimborának némi izom után tökéletes kb, de a térded fölött nincs izom...


csak a műtét, viszont utána lehet sportolgatni is...

2011. aug. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Sajnos erre tényleg csak a műtét a megoldás, nincs olyan torna, amivel az inakat lehetne erősíteni. A műtét után, megfelelő rehabilitációval még a sportoláshoz is visszatérhetnél. A probléma az, hogy a térdkalácsodat tartó szalagok túl lazák, ezt máshogyan nem lehet megoldani csak műtétileg, és jobb lenne minél előbb megcsinálni, mert a te korodban sokkal könnyebben és szebben gyógyulna, mintha később, évek múlva végeznék el a műtétet (ami sajnos elkerülhetetlen).
2011. aug. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

de...

biztosan nincs más megoldás? rosszabb lesz, ha sportolás közben tehermentesítem?

2011. aug. 4. 14:16
 4/5 bix ***** válasza:
igen. az elnyúlt szalagot nem véletlenül műtik. ez van.
2011. aug. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

hello sorstárs.

ugyan ez a bajom :/ volt egy balesetem tavaly, a térdem kificamodott + sípcsontom eltört. és azóta szinte szimpla sétálásnál is kiugrik. most felvételizek, nincs időm erősíteni.

de nyáron elkezdek futni (persze térdvédővel) és próbálom erősíteni.:)

2013. jan. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!