Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha nem ér le a sarkam guggolás...

Ha nem ér le a sarkam guggolásnál, akkor már nem is hatásos a gyakorlat (fenékre nézve)?

Figyelt kérdés
2011. aug. 6. 16:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Trolololo én elszeltem mert még a végén megversz... pfff XD
2011. aug. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
ennyi ...
2011. aug. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Takumi ***** válasza:
Csinálhatod súly nélkülis ha "csak" úgy megy, de nyugodtan amig bírod növeld a súlyt.
2011. aug. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

ha nem tudod végig lent tartani a sarkad a földön, akkor nem vagy képes biztonságosan végrehajtani a guggolást. a térdedre, és/vagy a derekadra túl nagy terhelés jut, és fájni fog idővel.


ez esetben nem használnék súlyt, csak tetézné a bajt.


Egyébként általában a túl merev csípő okozza.

2011. aug. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 °:Amigo:° ***** válasza:

Meg kellene tanulnod rendesen guggolni, mert így csak szétcseszed a térded, hátad!

Ha a sarok felemelkedik, akkor túlságosan előre kerül a súlypont, így a térded a lábfejed elé kerül és a térded túlterhelést kap.

Szabályos guggolásnál a sarkadon van a testsúly, és hátul a súlypont, mintha a sarkad mögé akarnál leülni. A csípőd annyira told hátra, hogy a térded ne kerüljön a lábfejed elé.

Ha nincs túl hosszú lábad, akkor NE rakj semmit a sarkad alá, az csak a nagyon magas embereknek segít, hogy mélyebbre tudjon menni.

Legalább egy üres rudat használj gyakorláshoz és ha már jól megy, kezdj el súlyt is pakolni rá, különben nem lesz hatékony.

2011. aug. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

köszi

néztem már videókat arról, hogy kell szabályos guggolást végezni de attól megfájdul a hátam, egyszerűen nem tudom úgy tartani, hogy ne fájjon

egyébként elég magas vagyok, nem tudom mit tudnék a sarkam alá tenni

2011. aug. 7. 07:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!