Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aikido? Már 1 éve boxolok de...

Lee12 kérdése:

Aikido? Már 1 éve boxolok de kezd vacak lenni az edzés színvonala. mondjuk csak hobbi szinten csinálom és főként azért mert bunyós környéken lakom

Figyelt kérdés

most átmennék aikidora mert ott inkább a támadó lendületét használják ki meg viccből is lehetne haverokon csinálni a szorításokat

tudom hogy hosszú idő meg minden de én türelmes vagyok

ez az egy klubb van csak a közelben

légyszíves mondjátok el a véleményeteket: [link]


2011. aug. 8. 23:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem te írtad egyszer,hogy nem sparringoltok az edzésen?

Nem kell abbahagyni,egyszerűen válts klubbot.

A támadó lendületét meg minden küzdősportban használják.

2011. aug. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. bunyós környéken laksz akkor keress normális edzőt. és főleg ne küzdősport edzőt. értelmes a kérdésed, leírom miért. menő, tehetséges ökölvívó vagy. jó edzésre jársz stb.

"betámadnak" utcán. ha csak kötekednek, ott tudod hagyni őket. ha csak kicsit pofozkodnak, gyakorlatilag ki tudsz térni (akár MOST is, mert távolságot tudsz felvenni, mozogni tudsz..) HA baromállatok, és komolyan bántani akarnak, és Te nem futottál el, akkor boxolhatsz mint a legjobbak, simán nem leszel felkészült egy bökő ellen.


aikidot felejtsd el itthon. ugye nem túl valószínű, ha az országban van tucat olyan ember, aki ért az aikidohoz (ellenben a maradék sok százzal aki nos.. NEM) az pont Téged fog tanítani. ekkor egy jó ökölvívó edzés még hasznosabb!! ezt ajánlom szívleld meg.

az aikidos technikákat ha nem egy félrészeg lányon akarod alkalmazni, hanem valakin aki valahogy a fejébe vette, hogy bántani fog téged, nem nagyon fog menni. és nem azért, mert sok idő megtanulni, ez csak mellébeszélés. azért, mert nem Japánban vagy, és aikido néven valai sza.rt fognak eladni neked.

gyakorolj harcművészetet, de olyan helyen ahol az ott gyakorlókat nem tudod leboxolni, ez már feltételezi hogy erősebb a képzésük mint a Te box edzésed volt. keress jitsu vagy kungfu edzést. esetleg ha sportnál maradsz, megnézhetnél egy savate edzést is, bár felejtsd el hogy én ajánlottam :)

olyan edzésen maradj, ahol elmondják, hogy "ezt a technikát.. tudod mikor lehet használni... mert halálos"

az már jót jelent :)

2011. aug. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi de az a baj hogy nincs se savate se krav maga se semmi a környékünkön.... 1 box klub van,1 thai box de ott fos az edző,1 aikido ,2 karate klubb,kungfu is van de ott csak formagyakorlat van
2011. aug. 9. 13:20
 4/6 A kérdező kommentje:
de amúgy igen,én járok oda ahol nincs vagyis inkább ritkán van kesztyűzés
2011. aug. 9. 20:27
 5/6 anonim ***** válasza:

nos, igazság szerint, ha ötször ennyi edzéslehetőség lenne a lakhelyeden, akkor is lehetne mind sz.ar.

sajnos ez van.

2011. aug. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
azért te edzőtársaiddal, barátaiddal sparringolhatsz, aztán a legtöbbet kihozod a helyzetedből.. ennyit tehetsz. nyaranta feljössz Pestre edzeni velem, nem tom, légy kreatív :)
2011. aug. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!