Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy lehetnék ügyesebb a...

Hogy lehetnék ügyesebb a gimnasztikában, tesiben?

Figyelt kérdés

Nagyon béna vagyok tesiből, főleg az ilyen gimnasztikai, talajtorna részekben. A futás, labdás részek jól mennek, de pl. a gyűrűzés, talajtorna, kötélmászás egy tragédia. Annyira szeretnék ügyesebb lenni, de pl. a kötélmászást, kézen állást hogy tudnám itthon gyakorolni?

Sportolni 1-2 év kivételével mindig is jártam (most is), de nem ilyesfélékre.

Szerintetek hogyan lehetnék ügyesebb? Mit gyakoroljak itthon? Illetve egy ismerősöm ajánlotta ezt:

[link]

Szerintetek ez segítene valamit? Előre is köszönöm a válaszokat.

16/L


2011. aug. 15. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:

nem egy nagy tragédia, ha nem mennek ezek, elvégre csak a suliban kérik számon.

amúgy kézenállás, fejenállás meg ilyeneket lehet otthon is gyakorolni fal mellett.

2011. aug. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez is jó lehet, de én inkább magát a táncot akartam ajánlani, nem az előkészítőjét.

Mondjuk ettől gyűrűn meg kötélen nem leszel ügyesebb, ahhoz inkább erősíteni kellene.

2011. aug. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. :)

Igen, tudom hogy csak a suliban számít, de eléggé kínos hogy a tesi órától félek a legjobban.

Itthon sajnos nehéz ezeket gyakorolni, kicsi a lakásunk, nincsen olyan rész ahol ne rúgnék föl valamit. :S

2., van valami tipped az erősítéshez? A karizmom nem valami erős, mivel tudnám erősíteni? Fekvőtámasz?

2011. aug. 15. 16:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Amiket mondtál (kötélmászás, gyűrű, kézenállás pl.), ezekhez főleg karizom szükséges, otthon is tudsz pl. súlyzózni, vagy karra erősíteni.

Emellett a kézenállást otthon, fal mellett kiválóan lehet gyakorolni, de (nálunk) ha utolsó órában van a tesi, ottmaradhatunk gyakorolni.Év elején kérdezd meg, hogy van-e ilyen lehetőség.

2011. aug. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gyakorlás, meg ha fiú lennél azt mondtam volna, hogy súlyzós edzés kb. 1-2 évig.
2011. aug. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, bocsánat hogy ilyen későn válaszolok, nem vettem észre hogy jött új válasz. :)

Sajnos ottmaradni nemigen lehet, mert du. különórák vannak ott. De a karizmomat majd próbálom erősíteni.

2011. aug. 18. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!