Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot ajánlanáto...

Milyen küzdősportot ajánlanátok egy totál kezdőnek?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, régi álmom, hogy megtanuljak valamilyen küzdősportot. Eddig egy rendellenesség miatt nem lehetett, de már túlvagyok a műtéten, és végre szabad :)

Karatét nem szeretnék, mert nem jön be a stílus, és olyat sem, ami csak ilyen "látványsport", tehát mindenképp olyat, aminek az utcán is hasznát veszem, ha rámszáll valami gáz alak.

Abszolút kezdő vagyok, azaz ha teljes erőből megütöm a barátom, hangosan képenröhög :D

Mit javasoltok?


2011. aug. 22. 00:02
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
2011. aug. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
MMA:D
2011. aug. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

Küzdősport ringbe való. A sportokkal az a baj, hogy tele vannak szabályokkal, meg védőfelszereléssel, nem lehet gonosz dolgokat művelni benne, se kés , se bot. Ezért nem sok hasznát veszed utcán.

Önvédelemben a harcművészeteknek több hasznát veszed pl jujutsu, wing tsun stb.

A pankráció ami így elsőre eszembe jut látványsportként.

2011. aug. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

látványsport :)

Lovag, azok azért nem semmi altéták, mókás lenne akkora "látványsportolónak" lenni mint ők. ring széléről dupla hátraszaltóból rázúgni valakire, úgy, hogy ne haljunk meg közben :D


köhömm.. Kérdező, leírta Neutronlovag. sport a ringbe való. utca egy más világ. ha valami szerencsétlen kötekedik veled, azt úgysem kell bántanod, ha meg "bajban" vagy, oda nem küzdősport való, hanem komoly ismeretek és képzés.

2011. aug. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

küzdősportok: ökölvívás, birkózás, savate (francia box) ezeket szokták(tuk) ajánlani.

de megmozgat és mókás a tájbox kickbox..

2011. aug. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Nem tagadom, hogy jó a fizikumuk, meg szépeket szaltóznak, meg keményen edzik magukat ennek eléréséhez. Csak annyit állítottam, hogy ezt a látvány kedvéért művelik nem azért, hogy valóban megküzdjenek egymással. Mondjuk lehet kevés embernek jutna eszébe, hogy belekössön egy pankrátorba.
2011. aug. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

kedves Lovag, engem megütöttek a Moszkva téren (Budapest) csak úgy randomra. ezek után nekem már fogalmam sincs kinek mi jut eszébe :D


igen, más látványsportot én sem tudnék írni.

2011. aug. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
az ilyen kínai szarokat nem ajánlom, mert egymáshoz se értek (tudom, már 4 félében vagyok jártas) box, kickbox, vagy mma
2011. aug. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

jah, és van olyan késharcos, aki szintén 2 évet elb.aszott a kickbox-szal, ahol védőfelszerelésben, 100 szabállyal játszadoznak.. hagyjuk már.

ázsiai harcművészetek alapelve az ölni és halva hagyni. az, hogy Te (Utolsó) 4 félévet elb.asztál valami helyen egy olyan doloh, hogy akik lehúzták a pénzed megérdemelnék, hogy egyrészt visszafizessék, az elpocsékolt időért meg neked számoljanak el.. mutathatnál valamit amivel már hozzájuk érsz. meglepődnének.

de ez a helyzet Magyarországon (mert óó Ország, én így szeretlek)

2011. aug. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Lánynak küzdősport..nekem a kick box jutna eszembe először,vagy thai box.De mint ezt már sokan leírták,ezek ringbe valók.A karate pedig jóóó,közel sem látványsport,én tudom,benne élek.De ha nem tetszik,ne csináld,ízlések és pofonok....

Kérdésedre a válasz: úgy tudnád a legkönnyebben eldönteni,ha kinéznél magadnak pár edzőtermet a többiek és általam elmlített stílusokból,és megnéznél edzéseket,beszélnél a trénerekkel,és így máris le tudnád szűrni,el tudnád dönteni,melyik is kell neked.

Sok sikert,kitartást;)

2011. aug. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!