Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A konditeremben milyen súlyoka...

Boombaby kérdése:

A konditeremben milyen súlyokat emelhetek ami nem túl nehéz és nem akadályozza a növekedésemet én 14 éves vagyok és kb.57 kg?

Figyelt kérdés
2011. nov. 1. 18:55
 1/9 dirtboy ***** válasza:
100%

nyugi nem fogsz megállni a növésben.

olyan súlyt használj amivel szabályosan megtudod csinálni az edzésterveb lévő ismétlést.

kezdő edzésterved és tömegnövelő étrended legyen.

várhatnál egyébként még 1-2évet ezzel, ráérsz vele nyugi.

2011. nov. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt te érzed.A lényeg,hogy kb. 8,10 ismétléses szériákat csinálj,tehát olyan súllyal dolgozz,amiből megy 8-10 ism.

Ez kezdetnek jó,aztán ha majd helyesen csinálod,és megy,meg idősebb vagy már,lehet növelni a súlyt,csökkenteni az ism. számot,ezzel hatékonyabban tudsz izmot és erőt növelni.De addig is szépen fokozatosan,inkább a magas ism. szám-kis súly felosztásban dolgozz.

2011. nov. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérj meg valakit,lehetőleg szakembert,hogy írjon neked egy edzéstervet, max 3000 ftot kérhet el érte,de van aki ingyen is ír. Kb 4x10es ismétléstartományba dolgozz. 45mp-1p legyen a pihenő. A vékonyabb alkat vagy másfél perc is belefér. Kis súlyokkal dolgozz,ill. ne kicsikkel,de azért ne szakadj bele. Mindennek az alapja az alapozás. Ha nem jól alapozol,nem tudsz majd rendesen edzeni. Ezért kellenek a kis súlyok.Először tanuld meg helyesen végighajtani a gyakorlatokat és utána növelheted a súlyt. Fontos még hogy lassan csináld. Az izmot nem az érdekli hogy mennyivel csinálod,hanem hogy kinyúljon és összehuzodjon. Ez főleg az elején igaz. Nem hiszem hogy gátolna a növekedésben az edzés,ha ezt így csinálod ahogy mondtam. Az meg ne zavarjon hogy kicsi a súly. Oldalemelést 3 kilóval kezdtem,5év múlva 20 kilóval ment. Seprünyéllel csináltam a nyakból nyomást,most 110 kilóval. Szóval csak hajrá!
2011. nov. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Nagyon szép javaslatok, csak hogy én úgy tudom 14 évesen még nem javasolják, hogy ilyen edzéseket végezzünk. Épp azért mert még serdülőkorban vagyunk és egészségtelen a gerincre meg mindenre. Ne csinálj ilyen edzéseket, várd meg míg 16 leszel. Addig csinálj valami mást, fuss vagy ilyesmi.
2011. nov. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Kastenz válasza:
Én is úgy tudom hogy nem ajánlatos ilyen fiatalon súlyemelő eddzéseket végezni. Inkább csinálj fekvőtámaszokat meg felüléseket, ússzál, fussál stb. Van a neten rengeteg fekvőtámasszal kapcsolatos eddzésterv is, próbáld ki őket.
2011. nov. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szerintem meg ha nem olajtó súlyokkal csinálja a gyakorlatokat és csupán felkészíti a testét a komoly munkár mondjuk 1 év alatt bőven belefér,és szerintem még jót is tesz.
2011. nov. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
és mit értetek nehéz súlyok alatt ???
2011. nov. 6. 15:42
 8/9 dirtboy ***** válasza:
azt amivel nem tudsz megcsinálni legalább 6 SZABÁLYOS ismétlést.
2011. nov. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

én a helyedbe nem emelgetnék súlyokat még két évig,

vannak más sportok is, edzeni lehet sulyok nélkül is,

:fekvőtámasz ,

felülés,

guggolás,

mobilitás,

és természetesen:úszás,futás,

2011. nov. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!