Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit sportoljon egy 5éves kislány?

Mit sportoljon egy 5éves kislány?

Figyelt kérdés

Tesómat beakarom íratni vmilyen sportra szerintetek mi lenne a megfelelő számára?

Nem akarom h olyan legyen mint a többi kisgyerek puhány"


Élvezi a sportot" mert szokott néha lovagolni meg anyuékkal strandot nagyon élvezi meg szeret futni is mert kiszoktam vinni magammal a sporira h ő is szaladgáljon egy keveset" :)


2011. aug. 25. 00:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Szerintem a judo tökéletes választás. én 3 évesen kezdtem, majd 5 évesen mentem át a jujutsu-ra. A kislány megtanul küzdeni, kifejlődik benne az egészséges versenyszellem. Mivel küzdősportról beszélünk, így nem lesz puhány és jó alapokat biztosít egy későbbi harcművészet komolyabb műveléséhez. Elég élvezetes, persze magában hordoz némi kultúrát és valami nagyon alapszintű önvédelmet (persze ez nem hasonlítható össze egy harcművészettel).

És ami a legfontosabb, hogy a gyerek megtanul rendesen esni, ami nem csak a biztonságos gyakorlást teszi lehetővé, de a jól berögződött eséstechnika nekem már sokszor segített, hogy megússzam sérülés nélkül...

2011. aug. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Hát azért egy 5 éves lánynak valami keményebb kellene, én a thai boxot ajánlanám :p


Komolyan, vegyél neki egy biciklit, esetleg menjetek el strandolni.

2011. aug. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

lassan mehet az ovis karate, vagy én tesómék annyi idősen már kezdtek szivacskézilabdázni, mazsorettezni (naon király :) és úszni.

a majorette maradt végleg így évekkel később, de az verseny szinten. az ország 2. legjobb csapatában vannak, tudják csinálni suli (és idén még a kicsi ovi mellett, de ő is lép suliba már), nem hajtják őket túl, tehát nem az a sport, amiben szétszakadnak az ember izmai, ízületei, szép és fejlesztő jellegű.

persze továbbra is a küzdősport az ideális (amíg kicsi, később természetesen harcművészet kell(ene) minden fiatalnak)

2011. aug. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom, merre laktok, de lehetne könnyebb túrákkal, kirándulásokkal kezdeni, ott friss levegőn is vagytok, megszeretheti a természetet is, és ha rendszeresen végigjártok néhány kilométert dombos terepen, az a kondícióján is látszani fog hosszú távon.

Persze játékos formában kell kezdeni, hiszen még csak 5 éves, ne teljesítménytúrákra menjetek.

Vagy ugyanez biciklivel :)

2011. aug. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
ha szereti a vizet,akkor az úszást ajánlom.meg labdajátékok,kisebb túrázások,de a futás is jó,esetleg gimnasztika.
2011. aug. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Minden héten vidd el az erdőbe, és ott majd a pedomaci megkergeti
2011. aug. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

nagy az isten állatkertje ...pff csak nehogy a te gyerekeddel történjen pont ilyen :S


köszi a sok jó tippet :) sztem vmi küzdősportra fogom beíratni a tesóm :) majd körbenézek h mi van itt a közelben :)

2011. aug. 25. 13:31
 18/19 anonim ***** válasza:
na, pl. egy nem képzett pedofillal már jóeséllyel elbánik egy küzdősportoló :)
2011. aug. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

az biztos xD :)


Am a mai világban nem árt ha az ember tud egy két olyan mozdulatot h elbánjon az ilyen hüly.e emberekkel :)

2011. aug. 25. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!