Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Én alig eszem (max 800 kcal...

Én alig eszem (max 800 kcal egy nap), tornázom minden nap legalább fél órát, meg néha kijárok futni és nem fogyok! Mi lehet az oka? És mit tehetnék még a fogyás érdekében?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 21. 02:26
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Nem csak a kcal számít hanem az hogy milyen az összetétele, a diétában a szénhidrát mennyisége a meghatározó. A szénhidrátot jó minőségben kell bevinni (nem cukor liszt) (pl. rizs). Aerób tevékenységet kell végezni hogy a zsírégetés felgyorsuljon (kb 110-130 as pulzus életkortól függően) Ha ez mind a helyén van akkor meg kell EMELNI a szénhidrátbevitelt 10% kal egy hétre és megnézni mi történik.
2009. ápr. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Ha túl kevés a kalóriabevitel, a szervezet "visszatart", védi önmagát.

Azt se felejtsd el, hogy a fogyás nem feltétlenül jelent súlycsökkenést. Tornázol, futsz, tehát izmot építesz, az izom pedig jóval nagyobb tömegű, mint a zsír.

2009. ápr. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom mit eszel de az én diétám 243g fehérjét, 156g szénhidrátot és 40g zsírt tartalmaz naponta, ez az abszolút minimum, és ez is 1795kcal...

Heti 4-5X 60perc bicaj + 3 súlyzós edzés.

Én emellett szédelgek és gyenge vagyok...


Mit eszel? Levegőt?

Már a kalóriaértéknél gyanús hogy valamit nagyon nemjól csinálsz...

2009. ápr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3. válaszoló, nem minden esetbe kell annyi kaloria, én is diétázok egy durva tömegelés után ahol a 4500kcal ment legalább és most a diétába 800-1200kcal között vagyok és még így is néha sok, pedig napi 5 kaja megvan meg minden, lehet, hogy becsömörlöt a szervezete nem akarja mint nálam..
2009. ápr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mozgás során meg kb fél óra után kezdi el a raktározott energiát ( a zsírpárnákból) használni, legalább 60-70 perc mozgás kell egyhuzamban.
2009. ápr. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"3. válaszoló, nem minden esetbe kell annyi kaloria, én is diétázok egy durva tömegelés után ahol a 4500kcal ment legalább és most a diétába 800-1200kcal között vagyok és még így is néha sok, pedig napi 5 kaja megvan meg minden, lehet, hogy becsömörlöt a szervezete nem akarja mint nálam.."


Én csak 3000-3600kcal körül tömegeltem :)

De a megfelelő mennyiségű és minőségű kaját nem tudom kihozni ez alatt az 1700-1800 alatt, de így is fáradt vagyok meg szédelgek...

2009. ápr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
800 kalória nagyjából az életbenmaradáshoz sem lenne elég hosszútávon,akkor sem ha kómában lennél és vegetálnál egész nap..nem hogy még sportolsz is. Hát ezért.Legalább a dupláját kellene,és válogasd meg mit eszel.
2009. ápr. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!