Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elakarok kezdeni hullahoppozni...

Elakarok kezdeni hullahoppozni az alakom érdekében. Èrdemes?

Figyelt kérdés
2011. szept. 7. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen változást szeretnél elérni? A fölösleges zsírréteget kellene eltűntetni? Vagy nagyobb izmokat szeretnél?
2011. szept. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
természetesen felesleget akarok eltüntetni :)
2011. szept. 7. 14:52
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor először is az étrendedet kell átnézni. Mozgásnak akár a hullahopp is jó, ha megfelelően kifáraszt. Bár 30-40 percen át hullahoppozni szerintem rettentő unalmas.
2011. szept. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
èletemben nem sportoltam,és most úgy döntöttem teszek egy kis apró lépést...most karikáztam kb 15 percet,és "halálomon! vagyok :O amúgy 24/N és 167cm/67kg
2011. szept. 7. 15:01
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a zsírégetés az elsődleges, közepes intenzitással sportolj (sportágtól függetlenül). Érezd, hogy szaporábban veszed a levegőt, izzadsz, gyorsabban ver a szíved, ugyanakkor érezd úgy, hogy ezt a tempót akár egy órán át is bírnád. A hullahoppnál nem-igen lehet változtatni az intenzitást, viszont gyaloglásnál, úszásnál, biciklizésnél könnyen.
2011. szept. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaidat :)
2011. szept. 7. 15:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Kicsi a kalóriaigénye.

Esetleg a mozgáskoordinációt javítja,de ezen kívül semmi haszna.

Egy ugrókötél edzéssel kb a 10x-esét égetnéd el.

2011. szept. 8. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Gepi válasza:
Én mostanában fogom elkezdeni, remélhetőleg már a hétvégén átvehetem a 80 cm -es fa hullahopp karikámat. Aztán hajrá! Majd beszámolok a tapasztalataimról. Feljegyzem a méreteimet és meglátjuk, hogy a mozgás hasznosságán túl lesz-e látványos eredménye.
2012. máj. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Gepi válasza:

Közben megkerestek, hogy írjam le a tapasztalataimat. Lelkesen belevágtam, esténként a Dabas rádiót hallgatva karikáztam. Mivel fából van, ezért az első napokban kisebb fájdalmakat kellett elszenvednem, piros-kék foltok a derekamon, de hát a szépségért meg kell szenvedni.... Ezek gyorsan el is múltak, nem hagytam abba, a testem hozzászokott a "kínzáshoz". Ami a nagyobb akadályt jelentette, hogy jellembeli gyöngeségem a kitartás hiánya, főleg ha valami unalmassá kezd válni.Ezt már nem tudtam leküzdeni, főleg hogy a méreteimen nem hozott változást, úgyhogy pár héten belül abbahagytam igazat adva a tapasztaltabbaknak, hogy az alakunk érdekében hasznosabb valami hatékonyabb mozgást választani, ami hamarabb hozhat eredményeket. Ezzel kapcsolatban mondhatom, hogy a bicajozás vált be a legjobban,(futni nem szeretek) egy kiadós tekerés már másnap reggel meghozza az eredményt a mérlegen. A súlycsökkenést pedig kíséri előbb-utóbb az alakunk változása is. Persze a kerékpár nem egy olcsó beruházás, de megtérül, ha jó időben azzal megyünk, ahová csak tudunk.Ezzel kapcsolatban több tapasztalatom van.

Nem kívánom lehúzni a karika hasznosságát, hiszen nagyon jó kiegészítője lehet egy kiadós tornának, zenehallgatás közben pedig nagyon jó kikapcsolódás.

2013. márc. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!