Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Amikor elkezdek futni, mindig...

Amikor elkezdek futni, mindig beszorul a levegő, és muszáj megállnom, mert nem bírok tovább futni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Gondolom rosszul veszek levegőt.Meg lehet,hog nem melegítek be elég alaposan?Vagy mi?
2008. júl. 3. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
36%

Mit jelent az, hogy beszorul a levegő?

Szúr az oldalad? Hányinger kap el?


Ne egyél futás előtti 1-1,5 órában.

2008. júl. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Tuti, hogy rosszul veszed a levegőt. Próbálj figyelni arra, hogy három lépés hosszan levegő beszív orron, három lépés hosszan levegő kifúj szájon. Baromi sokat számít!
2008. júl. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem meg melegíts be rendesen. Futás elött is kell. Ha az oldalad szúr, akkor az nem a levegővételtől van.
2008. júl. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elkezdtem futni, nekem is voltak ilyen bajaim.

Saját módszerem, ami bevált:

-valóban üres hassal menj

-bemelegítés: nagyon "light-os" kocogással kezdjed

-folyamatosan, az orrodon lélegezz, de először olyan sok levegőt, amennyit csak bírsz, így nem fogod azt érezni, hogy kifulladsz

-egyik napról a másikra nem leszel maratoni futó! Alkalmazz edzéstervet.

Pl.: [link]

Én úgy kezdtem, hogy az első 5 hétben heti 3x félórát szántam rá. Első napon: 5 perc futás 5 perc séta 3x

Második napon: (egy nap pihenés után)5p futás 5 séta 10 futás 5 séta 5 futás.

Aztán a harmadikon ugyanez

Következő héten egyre több legyen a fél órából a futás és kevesebb a séta.

Nekem a harmadik hétre sikerült elérnem, hogy fél órát simán végigfussak. Aztán emeltem 40 perc és másfél óra közötti időtartamokra, időtől, kedvtől függően.

Mostanában heti 2x-3x futok, az alapom egy 40perces kör, néha kitolom egy órásra, de minden erőlködés nélkül, könnyedén le tudom futni, még ha néha hetek kimaradnak, akkor is.

Lényeg: fokozatosság, légzés, kitartás. Eleinte tényleg érd be azzal, ha 5 percet végigfutsz. Hidd el, az elég. Eleivel...


Én azt csináltam, hogy első hé

2008. júl. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
valami el lett cseszve beíráskor, bocsi, de gondolom a lényeg így is érthető
2008. júl. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
85%

sport tanár vagyok,most végeztem a sportegyetemet,első ligás kosárlabda edzője vagyok.remélem ezzel meggyőzlek,hogy figyelj rám:)

nem szabad üres hassal menni,de ne tömd tele magad,lelassít és nem tudod normálisan venni a levegőt.fontos,hogy az orrodon beszívott levegőt teljes egésszében fújd is ki,ha kell két kifújással.mert ha nem akkor beszorul.ez mindeenkinél megtörténik.szaladni is tanulni kell:)

másik pedig:nem csak a légzéssel van a gond,az iramoddal is.mert ha egyből gyorsra veszed a dolgot,akkor hamar beszorul a levegő.melegíts,csinálj légzéseket.ennyi a fontos:)

2008. júl. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
csatlakozom az elöttem szólókhoz.elötte 2-3órával ne egyél,nagyon melegíts be. és csak a levegővételre koncentrálj futás közben.orron be szájon ki.ha anygon szúr ne állj meg futás közben csinálj hátrafele karkörzéseket nekem ettől mindig elmúlik és futok tovább(de akár megis állhatsz karkörzéshez,de az fontos hogy hátra fele végezd agykorlatot):)
2008. júl. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!