Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehetséges az, ha 14 évesen...

Lehetséges az, ha 14 évesen kezdek el karatézni/ju jitsuzni, akkor elérhessek versenyeken eredményeket?

Figyelt kérdés
Persze nem most rögtön gondolom,hanem több év után.És ha lehetséges,akkor kb. mennyi ideig tart ez?(vagy mennyi idő megszerezni az első színes övet?)
2011. szept. 14. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:

A küzdősport olyan dolog amit űzhetsz akár 70-80 éves korodban is még... Ugyan így versenyekre is járhatsz, milyenségétől függően bármennyi idősen.

Általában 9-10 éves korban szokták elkezdeni, bár vannak kik előbb, de lényegében az ember túl éretlen még komolyabb fejlődés eléréshez 6-8 évesen. Taekwondo-n van egy piros öves 14 éves srác aki elsírja magát, ha egy nála idősebb emberrel kell küzdenie és netalántán kap egy-egy erősebb találatot... Szóval amondó vagyok, hogy kb 18 éves korodig úgy se nagyon fogsz versenyekre menni, mert bármilyen keményen is toltad addig, a fizikumod nem lesz elegendő. És a kitartásod, hozzáállásod sem valószínű.

Arra pedig nem tudom a válasz, hogy milyen gyorsan tudod elérni az öveket... De szerintem egy 5-6 év alatt el lehet jutni a fekete előtti szintre.

2011. szept. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xyzkds válasza:

én 15 évesen kezdtem el kempozni, és 2 versenyen voltam már a második évben, egyiken első, másikon 3-dik lettem :)

szal abszolút lehetséges bármi, de ha tényleg küzdősportot akarsz, akkor a kempot tudom ajánlani, mert az megtanít az utcai harcra is

a ju jitsu még szóba jöhet :)

2011. szept. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ahol versenyre készülsz, az alig-alig tanít meg utcai harcra. spec. esetekben, pl. ha én elmennék valami versenyre más a helyzet, mert én nem erre készültem, de meg tudom állni, hogy ne öljem meg az ellenfelem. hisz sparringnál sem teszem ezt.


ellenben ha csak szabályokra készülsz, eszetekbe se' villan, milyen lehet ha 2 ember támadásait hárítod, közben egy 3. bökőt nyom a vesédbe, akkor utcán igen sok meglepetés érhet. és harc közben, nem szeretjük a meglepetéseket, van így is elég dolog, ami teljes koncentrációt igényel.


Kérdező versenynek meg csűrd oda! jó dolog a sport.

2011. szept. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat.Második!Igen szeretnék kempozni,először oda is akartam menni,csak az a baj,h nincs a közelben!Aczlél,megkérdezhetem,hogy te meik stílust gyakorlod?
2011. szept. 15. 14:56
 5/5 anonim ***** válasza:
één.. egy ideje a wudangi kungfukkal ismerkedem.
2011. szept. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!