Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen edzésterv javasolt, ha...

Milyen edzésterv javasolt, ha a munkámból adódóan 4 nap szabadidőm van amikor konditerembe tudok menni és 3 nap munka, amikor ugyan tudok edzeni (futás, kettlebell, saját testsúllyal edzés, stb. ), de nem tudok terembe menni?

Figyelt kérdés
Sok év kihagyás után elkezdtem újra gyúrni. Nem vagok fanatikus tömegnövelő. Jó testet, állóképességet és erőt akarok szerezni. Tejsavóból és kreatinból bevásároltam. Ezek mellett az étrendem beállítottam (csirkemell, rizs, saláta). A szabadidőm 4 nap, mikor rendesen legyúrom amit kell, de a problémám az, hogy munkámból adódóan ugyan lenne időm edzeni, de konditerembe nem tudok elmenni mikor a munkahelyemen vagyok (3 nap) és ezekre a napokra lenne szükségem némi edzéstervi, edzésmódszeri tanácsra.
2011. szept. 20. 07:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem heti négy nap bőven elég, főleg, hogy most kezded újra. Nem kell minden nap edzeni!! A futás jó ötlet, de olvass utána a kardió edzésnek egy kicsit.
2011. szept. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Heti 7 nap edzés, tejsavó, kreatin, csirkemell... Te tényleg nem fanatikus vagy, hanem, izé... Azt javaslom, keress egy személyi edzőt!
2011. szept. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor 4 napod szabad egyhuzamban, 3 napot dolgozol szintén egyhuzamban és az a probléma, hogy ez túl sok pihenő így egyben.

Szerintem nem kell túlparázni ezt, szerintem csináld így:


1. nap: edzés (nem dolgozós nap)

2. nap: edzés (nem dolgozós nap)

3. nap: pihenő (nem dolgozós nap)

4. nap: edzés (nem dolgozós nap)

5. nap: pihenő (dolgozós nap)

6. nap: saját súlyos otthoni edzés (dolgozós nap)

7. nap: pihenő (dolgozós nap)


A futást pedig rakd lehetőleg a lábazós naptól legtávolabb.

2011. szept. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez így tetszik, köszönöm a választ. Lehet még egy kérdésem? Az izomcsoportokat (mell, hát, váll, kar, láb) miként bontsam szét? Hogy a legpraktikusabb? Nem szeretném elégetni az izmot, túledzenem magam...
2011. szept. 20. 16:04
 5/8 anonim ***** válasza:

15:11-es vagyok.


Az izomcsoportokat lehet többféleképpen bontani. Szerintem pl. a mell-váll-tricepsz, hát-bicepsz, láb-has beosztásban csináld. Az otthoni edzésed, az aktuális állapotodnak megfelelően végezd.

Ha érzed, hogy fáradt vagy, izomlázad van, akkor hagyd ki vagy csak néhány sorozatot végezz, hogy kicsit vért pumpálj az izmokba, hogy valami impulzus azért érje őket.

2011. szept. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors reakciód. Egy-egy izomcsoportra hány különböző gyakorlatot érdemes csinálni? Régen edzettem (5 éve hagytam abba és 2 évig folyamatosan dolgoztam a vasakkal), de edző nélkül. Tanácsokat nem fogadtam el és addig nyüstöltem magam, amíg kiégtem, meguntam. Heti 6 napot edzettem, kifulladásig, de a kajára nem abszolút nem figyeltem és 6 hónap után szinte nem is fejlődtem. A testem hozzászokott, erőm volt, de elhíztam. (Mára leadtam, kemény diétával, kettlebellel és kardióval). Elegem lett, de most újra érzem, hogy edzenem kell. Nem akarok mégegyszer az említett hibába esni. Mégegyszer köszönöm az istrukcióid.
2011. szept. 20. 16:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom mondani, hogy én mennyit csinálok.

Nagy izomcsoportokra (mell, hát, láb) összesen 12-16 sorozat.

Kis izomcsoportokra (váll, bicepsz, tricepsz) 8-10 sorozat.


Ezt nem lehet megmondani pontosan, függ az aktuális hangulattól, a használt súlytól stb.

Olvasgasd a bodybuilder.hu-t, onnan sok mindent megtudhatsz.

2011. szept. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem interneten, ismeretlenül ne várj senkitől edzéstervet, mert a legjobb szakember sem tud segíteni. Mint ahogy igazán jó öltönyt sem lehet szabni rád, pusztán pár adat megadásával...
2011. nov. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!