Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Tai Chi az jó önvédelemre?

A Tai Chi az jó önvédelemre?

Figyelt kérdés
Mert én úgy tudom, hogy eredetileg egy harcművészet volt, most pedig már főként nyugdíjasoknak egészségmegőrző csoportos távol-keleti mozgáskultúra gyakorlása. Eredeti "harci" tai chi-t hol lehet tanulni?
2011. szept. 23. 18:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ilyet nem oktatnak Magyarországon, maximum Kínában.
2011. szept. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

kombat taichit nem nagyon oktatntak. megjegyzem, a legkegyetlenebb és hatékonyabb gyilkolás, amit emberek puszta kézzel vagy hagyományos fegyverekkel kitaláltak.

ha lenne harcművész tapasztalatod, akkor egy jobb féle "modern taichi"-ból kiszűrnéd a lényeget, összevetve a többi ismereteddel még félelmetes fegyver lehet a kezedben.

2011. szept. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Aczél kollégának igaza van!


Késes Krisz (az első válaszoló is én voltam)

2011. szept. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Ajánlom a Chen stílust, Mo-on Han Kui Yuan mestertől.
2011. szept. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Régen a Tai Chi egy igen kemény és halálos stílus volt, több száz évvel ezelőtt a kínai császári testőrségnek a kiképzési tananyaga volt a tai chi. Ma már inkább harc nélküli lassú meditációs jellegű nyugodt egészségmegőrző szabadidős elfoglaltság, főként a nyugdíjasok körében.


Kombinatív tai chi oktatás nincs Magyarországon tudtommal (aztán ki tudja...). Viszont ha lejársz ilyen sima tai chi foglalkozásokra, akkor azokat a lassú mozdulatokat begyakorolhatod otthon ugyanúgy, csak erőteljesebben és gyorsabban valamint partnerrel. Én azt mondom, tai chi mellett járj le valamilyen komolyabb kung-fu edzésekre is. A kung-fu és a tai chi úgymond közeli rokonok, mármint a két stílus eredete közös gyökerekből származik.


Késes Krisz

2011. szept. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos, hozzánk chen t-ra nem járnak nyugdíjasok.

Persze, a lényeg itt is a formagyakorlatokon van, de emellett különböző erőfejlesztő gyakorlatok, páros gyakorlatok ( tui shou, mo shou) vannak, valamint legtöbbször az egyes formaelemek harci alkalmazását is bemutatják. Ezzel együtt én is úgy vélem, hogy nem árt mellette vmilyen full kontakt dolgot művelni.

2011. szept. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves 13:49-es válaszoló! Lenne egy pár kérdésem, persze ha nem bánod.

Az általad említett Chen stílus ez tulajdonképpen mi is?

Ez egy kung-fu fajta vagy tai chi fajta? Mert erre a tai chi-s kérdésre írtad ezt. Ennek a Chen stílusnak mi köze van a tai chi-hoz? Mármint úgy értem milyen kapcsolat van közöttük.

Leírnád? Mert érdekel.


Késes Krisz

2011. szept. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hogy mi köze a tai chi-hoz? A chen stílus a legősibb az összes tai chi irányzat közül. Az összes többi tai chi stílus ( yang, wu, sun stb.) ebből ered. Az eredetére vonatkozóan vannak kül. elméletek, mindenesetre úgy tudom, a 17. sz-ból már vannak írásos dokumentumok. Kínában Chenjiagou-ban a Chen nemzetség ma is intenzíven gyakorolja/oktatja. Feng Zhiqiang mester (ma is él) a 20.sz. közepén megreformálta a stílust, és 1997-től Mo-on is ezt oktatják Bp-en, Kecskeméten, asszem Pécsett is és Miskolcon. (Bár, úgy tudom, ma már Bp.-en az eredeti "falusi" chen tai chi-t is oktatják.) A chen stílus őrizte meg leginkább a tai chi eredeti HM-i jellegét.

http://www.youtube.com/watch?v=b_9w1zK2Fn0

http://www.youtube.com/watch?v=rAicu-IPjMw

2011. szept. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen a válaszodat, most már értem!

Ráadásul új dolgokat tudtam meg, ugyanis nem tudtam, hogy a tai chi-n belül, ennyi irányzat van.

Még egyszer köszönöm!


Késes Krisz

2011. szept. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen.
2011. szept. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!