Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy égessem a zsírt szobabick...

Hogy égessem a zsírt szobabicklivel?

Figyelt kérdés

A zsírégető pulzusomat nem bírom elérni sem, nemhogy tartani, vagyis 130-140 helyett csak 90 az, amit bírok tartani 5-6 percig ( ez kb. 30 km/óra ), majd pihenek, s visszaülök 5-6x. ( Összesen 30 perc. ) Nem izmosodni, hanem vékonyodni szeretnék. A 90 még az egészséges zónát sem éri el, de én azt is igen nehezen tartom.

(26 vagyok, s 1 óra aerobicot simán végig bírok ugrálni)

Hogy csináljam, hogy elérjem a célomat?


2008. márc. 15. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
nem kell számolgatni. kb fél órát kell mozogni. (kb közepes nehézségi szinten) ha nem bírsz folyamatosan mozogni,akkor kisebb szünetekkel,melyet a napok folyamán csökkents.
2008. márc. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég volt egy kutatás a biciklis fogyózással kapcs.

Az eredmény szerint aki folyamatosan egy sebességgel megy, az nem fog lefogyni egyáltalán, hanem van egy sokkal jobb módszer:


Heti 3*20 perc


És a trükk: így kell bicózni: 8 sec sprint ,azaz gyorsan, aztán 12 sec lassabban---és igy váltogatod...én kipróbáltam , először nagyon rossz de aztán bele jössz :)


Sok sikert :)

2008. márc. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat.

A második válaszolótól kérdem, hogy hatékony az is, ha lefelezem az időket? Tehát 4 - 6 - 4 - 6 - 4 - 6? Vagy így már nagyon rövidek? És minden másnap szoktam tekerni.

2008. márc. 15. 21:06
 4/5 anonim válasza:
100%

A zsírégető pulzus az átlag 100-120 között van, tehát 110 az ideális, azért annak mennie kell.


és diátázz !!! másképp nem fog menni !!!



több infó:


[link]

2008. márc. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell a pulzust méregetni. A lényeg, hogy aerob körülmények között, kb. fél óra mozgás után indul be a szervezetben a zsírégetés. Vagyis viszonylag könnyű fokozaton tekerj - mindenkinél egyéni, mi a könnyű - és lehetőleg sokáig. Úgy tudnám ezt talán érthetőbbé tenni, hogy zsírt égetni egy óra élénk sétával lehet, 10 perc futással nem. Sok sikert.
2008. márc. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!