Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzés elkezdése? (Kérdésed...

Edzés elkezdése? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Üdv! Már hónapok óta szeretnék változtatni az életemen, elkezdeni edzeni (kondi). Ezalatt az idő alatt utána olvastam mindennek, tisztába vagyok mindennel (táplálkozás stb.), de egyszerűen egyedül nem tudok belefogni.(szánalmas mi?) Ti hogy kezdtétek el? Egyedül vagy edző partnerrel?
2011. okt. 15. 16:30
 1/7 dirtboy ***** válasza:

egyedül kezdtem viszont annyival vagyok más hogy én itthon kezdtem és a ami napig itthon csinálom.

edzőpartnerem nincs de nem is nagyon vágyok rá mert úgyis csak hátráltatna, viszont néha jó mással edzeni közösen azt elismerem.

2011. okt. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is "edzettem" itthon, de mivel nincsen fekvenyomó padom, csak 2 kézisúlyzóm meg 1 fekvőtámasz keretem ezért hamar elértem a korlátokat.
2011. okt. 15. 16:45
 3/7 dirtboy ***** válasza:

hát igen úgy hamar vége lehet a bulinak.

én most a télen a lehúzást akarom megoldani mert fontos lenne az a gyakorlat.

ezen kívül van:

fekpad,ferdepad 3álásban állítható,scottpad,lábnyújtó,lábhajlítást is tudok rajta,guggoló állvány,szerelhető kézi súlyzók 3-28kilóig 1kilósával,utána 32-34-37-42kg párban,180cmes 10,2kilós rúd,7kilós francia rúd.

ennyi meg csináltam lehúzáshoz 3szog fogantyút és egy hosszú hajlított végű lehúzó rudat,meg kis fogantyút kifejezetten T-rudas evezéshez.

ha meglesz a kábeles szerkezet akkor már nem lesz gond mindent tökéletesen megtudok edzeni.

2011. okt. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 walholl ***** válasza:
60%

Próbálj meg beruházni egy fekpadra (lehetőleg állítható legyen negatívba, 45 fokba, esetleg scott paddal együtt). nem kell kapásból a legdrágábbra gondolni, otthon edzel, nyílván nem 200 kilókat fogsz nyomkodni fekve, ergó bőven elég egy olcsóbb is, viszont ajánlott megnézned (ne netes kép alapján dönts). Esetleg vehetnél egy bordásfalat, ha feltudod szerkeszteni a szobád falára, arra pedig egy húzódzkodó keretet.

Jut eszembe, ha a fekpadnál az állvány külön van, akkor főleg jó, tudos használni guggoláshoz is stb.

Mindképp szerezz be egy kétkezes rudat, két egykezest, és egy franciarudat. Meg elég tárcsát. Ha van esetleg esztergályos ismerősöd vele talán olcsóbban letudod gyártatni, neten nézz utána mi hol mennyi. Ezekkel szerintem minden gyakorlatot eltudsz már kb végezni. Esetleg valami kéne még lábhoz (az én fekpadomon az is megoldott).

Amúgy én itthon edzek, egyedül. Nagyon ritkán mással, amikor szoktatom magam egy új súlyhoz pl. fekvenyomásnál, vagy ha nagyon szétakarom szakítani magam. Egyedül nem kedves mikor rajtad marad a súly.:)

2011. okt. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 walholl ***** válasza:
Jó, hogy utólag még jutnak eszembe dolgok. Figy, egyáltalán nem szánalmas, minden kezdet nehéz. Ha elmész egy konditerembe biztos akad majd aki segít, megmutat dolgokat. A gyakorlatok helyes elvégzését, a nyújtást, bemelegítést, szóval mindent el kell sajátítanod hogy baleset/sérülésmentes gyúrhass. Ebben sokat tudnak segíteni. Viszont a kondis gyökerekre ne hallgass, ha rádakarnak tukmálni valami szar, számodra felesleges kiegészítőt, neadjisten "kokszot" stb. Hamar megismered úgyis kinek érdemes adni a szavára. Aki azt vallja, hogy étrend, vitamin, ásványi anyag, protein, az lesz a te embered. És az ismerőseid között keresgélj, hátha elkezdene veled valaki közösen, úgy mégiscsak jobb, ha nem vagy biztos a dolgodban.
2011. okt. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

walholl: Sajnos itthon hely hiányába nem tudok edzeni, illetve a pénz sem utolsó, ennyi mindent beszerezni nem olcsó mulatság. Nem is szeretnék 200 kilóval fekve nyomni, kokszolni meg végképp felesleges mert csak egy +10-15 kilót szeretnék felszedni a 60 kilómhoz.

Egyébként köszi a válaszod.

2011. okt. 15. 19:34
 7/7 Fromjezus ***** válasza:

fegyencedzést javaslom előtte! Torrent oldalakon fenn van!

Egyébként kell keresni egy edzőpartnert, aztán ha ő már lekopik akkor mész egyedül..

2011. okt. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!