Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A sakkban miért van külön női...

A sakkban miért van külön női és férfi kategória? Talán mert a nők kevésbé okosak?

Figyelt kérdés

A többi sportban ugye azért van külön női és férfi kategória, mert a férfiak erősebb, ügyesebbek és különben nem lenne esélyük a nőknek. Ezt értem. A sakkban viszont mi szükség van a szétválasztásra?

Az iskolában a matekversenyen sincs külön női/férfi kategória.


2011. okt. 25. 13:19
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
25%
Kicsit "Férfi uralom" gondolkodásod van, Kedves Kérdező. Hasonlítasz a testnevelés tanáromra még általánosból, habár szegény nem emelkedett volna ki szellemileg a harmadikosok közül sem.
2011. okt. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
71%
Talán mert a férfiak kevésbé okosak? :DDD
2011. okt. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
21:53 Igen, viccnek ez jó, nekem is eszembe jutott, de nyilván ez helytelen ezért kiigazítalak, nehogy valaki vicc helyett komolyan vegye. Annak ellenére, hogy külön női és férfi kategória is van, nők és férfiak játszanak egymás ellen meccseket, melyekből következtetést lehet levonni. Továbbá a két kategória átjárható, tehát nyilván hallottál Polgár Juditról, aki vezeti a női ranglistát és a férfi ranglistán is szerepel. Hasonló érthetetlen hagyomány a pókerben is fellelhető. Nemrég olvastam egy férfiról, aki benevezett egy női pókerversenyre, mivel a szabályok ezt ott sem tiltották, és meg is nyerte azt nagy közfelháborodást okozva. Még egyszer szeretném leírni, a tanulság nem az, hogy a nők butábbak, hanem csak annyiról van szó, hogy nem áll olyan szinten a női sakk, mint a férfi, mert eleve kevesebben vannak, sokkal később alakult, mint a férfi sakk, kisebb a versengés. Össze kellene kényszerrel ereszteni a két kategóriát, és pár évtized után lehetne csodálkozni, hogy a nők partiban vannak a férfiakkal.
2011. okt. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

az emberek (társadalmi szinten) olyanok mint a borjak. csodálattal néznek sok mindent. még a legidiótábbak, vagy a legromlottabbak is őszinte meglepetéssel tudnak tekinteni egy-egy dologra (lásd az említett póker győzelmet követő reakciók).

én mondjuk ezért mondom, hogy annyit is ér a húsuk mint egy borjúnak.. persze békeidőben nem esszük meg a szomszédot.. de amíg ilyen suták, addig valahogy nehéz komolyan venni őket :$

2011. okt. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
41%

Tegnap 21:48-as vagyok.

Nem, egyáltalán nem úgy értettem, ne értsetek félre. Szimplán szúrta a szememet, hogy a Kérdező a már a kérdéseben arra asszociál a szétosztásról, hogy a nők butábbak. Az már csak megadta a lökést, hogy utána is úgy kérdezett vissza a 13:38-asra, hogy "A nők?". Mindegyik nemben vannak gyengébb elmével rendelkezők nőknél és férfiaknál is egyaránt. Gondolom a Kedves Kérdező is oda tartozik. Ez utóbbit lehet érteni úgy, ahogy tetszik (: A lepontozást pedig köszönöm, így utólag.

2011. okt. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Íme a női hiszti szép példánya :)

Köszönjük Emese!

2011. okt. 26. 21:57
 17/21 anonim ***** válasza:
:)
2011. okt. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Sztem itt nem csak az erő- illetve észbeli különbségről van szó. Sportnál sem csak pusztán azért van külön férfi meg női sport, mert a férfiak erősebbek. Hanem gondolom azért is, mert ellenkező nemű párharcnál, főleg a férfiak másképp játszanak, mint az azonos neműeknél. Két férfi szimpla versenyt játszik egymással, s a formula nagyon egyszerű: az egyik nyer, a másik veszít, mind a kettő természetes folyamat. De ellenkező nemű partinál a férfinak tuti hogy vagy egészségtelen teljesítménykényszere lesz, túl izgulja magát, vagy hagyja magát, stb. És senki nem tudja szimpla versenyként tekinteni. Hiszen pl. ha a férfi nyer, akkor azt gondolhatják róla sokan, hogy milyen szemét, meg miért kell így megalázni a gyenge nőt, ha meg a nő nyer, miért kell megalázni a férfit, ami a férfinek még nagyobb plusz frusztráltságot jelent, mintha csak egy férfi ellen vesztett volna. Ennek tehát szerintem pszichológiai oka van leginkább, és én helyesnek tartom a szétválasztást ami a bajnokságokat illeti. Persze egyáltalán nem vagyok ellene a magán partik vagy a kis házi versenyeknél az ellenkező neműek harcának, ahol azért kicsit oldottabb a hangulat is. :)
2011. dec. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Wannabeapro válasza:

Pszichológia a fenéket.

Egyszerűen ha nem lennének szétválasztva a nők a férfiaktól akkor világversenyeken a nők nem szerepelnének azokban a sportokban amiben erőnek vagy gyorsaságnak nagy szerepe van.

Ha például megnézed az úszás világranglistát azt veheted észre, hogy bármelyik úszásnemben bármilyen távon, a világ leggyorsabb női versenyzője a férfi ranglistán még a legjobb 150-be se kerülne.

2012. okt. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Ezzel nem cáfoltál meg engem, sőt egyet is értek veled. Én azt mondtam, h azon túl, hogy genetikai erőkülönbség lép fel a sportoknál, ezentúl pszichológiai okokra is vissza tudnám vezetni a szétválasztást. És ahol meg szellemi sportról beszélünk, ott meg nyilvánvalóan nem beszélhetünk fizikai erőnlétről, így marad a második ok a szétválasztásra. Ez persze csak egy tipp a részemről.
2012. okt. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!