Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nincs izomlázam?

Miért nincs izomlázam?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok. Heti 3x edzel. 1. nap fekvő 2.nap húzódzkodás 3.nap kézenállásból fekvő,tolódzkodás.Emellett heti 3-4 szer kenuzok.A gond az hogy másnap nincs izomlázam.Minden gyakorlatból 3x5x12-t csinálok (széles fogás,normál,szűk).Az edzés végére már szinte csak segítséggel tudom csinálni és nagyon kifáradok.Izomlázam pedig nincs,vagy csak nagyon kicsi.A kérdésem: izomláz nélkül is fejlödök,vagy valamit rosszul csinálok/keveset?
2011. okt. 27. 18:08
 1/7 dirtboy ***** válasza:
gondolom azért mert rendereszen csinálod ugyan azokat ugyanabban a sorrendben
2011. okt. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
az edzésterv azért van h ne összevissza csináld hanem rendszeresen..
2011. okt. 27. 18:19
 3/7 dirtboy ***** válasza:

ezt most nekem mondod?

még a végén a lekvár főzi a nagymamát :)


variálni kell az edzéstervet is max. fél évente,

a gyakorlatok sorrendjét pedig még sűrűben ajánlott cserélgetni.

2011. okt. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Van még azokon kivül amiket én csinálok más súly nélküli gyakorlat ami elég hatásos?mert ha nem nagyon akk max a sorrendjükön tudok változtatni
2011. okt. 27. 18:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát ha nem te edzel akkor ne várj izomlázat nekem meg nem ez az edzésem ne mond meg, hogy én hogy edzek:)


"Heti 3x edzel"


Azért nincs izomlázad mert ezek melett Kenuzol és teljesen hozzá van szokva a tested a terheléshez és ezekkel a gyakorlatokkal nem kap akkora terhelést ami eléggé stimulálná az izmot ahhoz, hogy fejlődjön és nem ejt rajta olyan "microsebeket" edzés folyamán. Csinálj több ismétlést vagy edz szettben pl: Fekvőtámaszt húzódszkodással stb..

2011. okt. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
bocs elirtam edzek*
2011. okt. 27. 20:44
 7/7 anonim válasza:
Nekem ugyanez lenne a kérdésem annyi különbséggel, hogy az edzés vége fele annyira elfáradok, hogy nem tudom azokkal a súlyokkal csinálni,( ez természetes ) amikkel előtte és egy enyhe izomlázat is érzek, de edzés után el is múlik, pedig nagy súlyokkal csinálom.
2012. jan. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!