Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyire probléma az a testépí...

Mennyire probléma az a testépítésben, ha nem más izomcsoportot dolgoztatok meg naponta, hanem minden nap az egész testemet?

Figyelt kérdés
Értek a testépítéshez , de nekem így valahogy jobban bejön a dolog . Arra lennéké kíváncsi , h ez mennyire rossz testépítés szempontjából.
2009. máj. 5. 15:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%

Egy óra alatt max 2-3 izomcsoportot lehet tényleg megdolgoztatni, meddig akarsz edzeni, hogy egész testes edzést csinálj mondjuk 5-6 órásat?

Ha sikerül egy óra alatt az egész testet az molyfing...

És ha még sikerülne is akkor hol marad a regenerálódás?

Ezek után megkérdőjelezem hogy egyáltalán akármennyit is értessz hozzá...

És hogy mennyire rossz? Ennél rosszabb nincs, csak az ha le sem mész...

2009. máj. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%

Pihenő napot mikor tartasz?

Nekem volt régen egy edzés tervem, és az arról szólt, hogy egynap csak 2 max 3 izom csoportot meg dolgoztatni, másnap pedig megint 2-3 izom csoportot, de nem ugyan azokat. Harmadnap meg pihenés, hogy az izmok regenerálódni tudjanak.

Ha mindennap edzel, és tényleg úgy h minden izmodat meg eddzed, akkor fejlődsz de hirtelen megfogsz állni a fejlődésben. A szervezeted nem tudja ilyen rövid idő alatt regeneráltatni az izmaidat és előállítani elegendő mennyisgű ATP-t előállítani.

Szal kicsit nagyon megterheled a szervezeted. Sztem ha tovább folytatod, akkor minden második nap a pihenésről szóljon, esetleg nyújtó gyakorlatokat végezni, de konkrét test építést nem.

2009. máj. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
Maradj a klasszikus hétfő-szerda-csütörtök felállásnál mell-tricepsz/láb/hát bicepsz felállásban. Ez általában mindenkinek bejön. Az egész testes edzést kezdők szokták csinálni az első 1-2 hónapban, hogy hozzászokjanak a súlyokhoz.
2009. máj. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Értem amit mondotok , de az az igazság , hogy nekem a küzdősport miatt kéne edzenem , azaz próbálok úgy edzeni , hogy a saját testsúlyomat használom fel a gyakorlatokhoz , illetve inkább összetettebb gyakorlatokat használok , amik több izmot átdolgoztatnak egy időben , szóval nem feltétlenül beszélhetünk egyértelmű testépítésről .
2009. máj. 5. 20:16
 5/14 anonim ***** válasza:

nem hiszem, hogy igazán nagy és kemény edzést csinálsz, ha letudsz egy egész testet edzeni..

pl. egy kemény mell után egy lábazást én biztos nem tudnák megcsinálni anélkül, hogy ne okádjak vagy ne kelljen wc-re mennem

2009. máj. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
edz minden másnap teljes testre. 1 órába férjen bele. ne hallgas a sok hozzáértőre. az ATP szövegnél meg is látszik, hogy megint vmi hozzánemértő csak mondja az észt mert hallott valamit valahol. a 2 izomcsoport 1 edzés az meg már egy haladó edzés. minden az elején kell kezdeni. heti 3 teljes test edzés az alap. 2-3 hónap múlva már szétoszthatod a tested 2 fele. aztán 2-3 hónap után a tested már 3 fele osztod.
2009. máj. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
22%
a klasszikus felállást javasló egyénnél végülis csak a váll, has hiányzik. a klasszikus testépítők ezekszerint arra nem edzenek:D
2009. máj. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
24%
13:02! már boccs, de biológiából előrehozottban tettem le az éretségit, 95%osan sikerült. Hihetetlen, de benne volt az izmok felépítése és működése, az írásbelin . Szal ha jobban tudod, akkor mondjad, de nem kell infó hiányában másokat lehurrogni!
2009. máj. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
az izomregenárálás az okés amit írtál. az ATP szintézis pedig állandó és gyors. tudod az fehérjekorongok állandóan áramlanak a hidrogén inok hatására ezért az ATP szintézis folyamatos. és mivel az ATP az egész szervezetben egységes nem úgy van,h bicepszben van meg lábban külön külön ATP ellátás. ezért ha 1nap edzel bicóra akkor másnap nem edzhetnél lábra sem ha azt mondod,h az ATP nem töltödik vissza. remélem mostmár érted....:D a biológia éretségiddel meg ne szálljál el mert az vicc kategória...
2009. máj. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"a klasszikus felállást javasló egyénnél végülis csak a váll, has hiányzik. a klasszikus testépítők ezekszerint arra nem edzenek:D"


Jójó de amint láttad nem egy teljes edzéstervet írtam csak példát. Én a vállat a háttal szoktam hasat meg mindig. Így már megfelel? És NEM lehet teljes testet edzeni egy óra alatt, max az eslő 1-2 hónapos hozászoktató fázisban!

2009. máj. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!