Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik küzdősportot alájanláto...

Melyik küzdősportot alájanlátok nekem az alábbi leírásaim alapján?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. Nagyon érdekelnek a küzdősportok, kivéve a vívás. Szereteném ha megtanulhatnám, hogyan is védjem meg magam, de még se szeretnék olyan tanfolyamra menni ahol a nőkből gladiátorokat képeznek. Bizonyos trükköket, pontokat, harci techninákat mutatnak meg, és jól ki lehet benne fáradni.

Nem kifejezetten a női önvédelemre gondolok.

És ha tudjátok miylen küzdősport lehet ez, tudnátok nekem egyet ajánlani Budapesten, egy egyesületet esetleg?

Választ előre is nagyon köszönöm !


2011. okt. 30. 19:51
 1/8 A kérdező kommentje:
És még annyi, hogy a korom beliek járnának oda. Nem szeretnék egy tíz évessel, de egy 30-40 évessel sem.
2011. okt. 30. 19:56
 2/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Wing Chun-t :)
2011. okt. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A küzdősport nem igazán alkalmas önvédelemre, mivel ringre lett kifejlesztve. A harcművészetek alkalmasak, ha jól oktatják ez Magyarországon elég kevés helyen van így Budapesten nem vagyok releváns.

Az, hogy csak huszonévesek járjanak teljesen irreális elvárás. Egy felnőtt csoportba 14/16 év felett nagy szórással járnak lesznek fiatalabbak, öregebbek is, sőt nálad jóval nagyobb nyers erővel rendelkezők, meg persze az első edzésen mindenki tapasztaltabb lesz nálad, de ez így van rendjén.

2011. okt. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Taekwondo!!

Ez egy rúgáscentrikus harcművészet,persze vannak kéztechnikák is.

Nekünk nagyon jó edzőnk van,de úgy tudom,Pesten is jól oktatják.

Néha utcai önvédelmet is tanulunk, és jóól ki lehet benne fáradni!:)

Nézz utána!

2011. okt. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
jaja, az ijen kis hobbista pudingoknak a vincsán az ideális.
2011. okt. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Thai box. Budapesten ott van az A terem, abban nem fogsz csalódni, garantálom.
2011. okt. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Wing Chun,Aikido,Defendo,Karv Maga,Ju Jitsu.

Ezek pusztakezes harcok,de utcán gyakran lehet szükséged késharcra is.Pl.:Escrima,Silat,Sherma,és Defendo-ban meg Krav Magában is oktatnak sok ilyesmit.De az,amit én nagyon ajánlok neked,az a legjobb erre a célra,van benne késharc,különböző fegyverek ellen pusztakézzel és másmilyen/ugyanolyan fegyverrel történő harc,esések,gurulások,tompítások,védések,fogások,földrevitelek,földharc,tökéletes 'parkour' szerű mozgásforma meneküléshez,több személy elleni küzdelem,és még oly' sok dolog,ami hasznodra válhat az utcán.Ez pedig a Ninjutsu,a ninják harcművészete.Mindenképp próbáld ki,nem bánod meg.

2011. okt. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"van benne késharc,különböző fegyverek ellen pusztakézzel és másmilyen/ugyanolyan fegyverrel történő harc,esések,gurulások,tompítások,védések,fogások,földre vitelek,földharc."


Ez pont olyan mint a japán jujitsu barátom :D


A parkouros mozgáselemeket kivéve, ugyanezeket gyakorolják, annyi különbséggel, hogy a jujitsu-nak elég jó színvonalú oktatás van magyarországon. Amúgy ez nem véletlen, a ninjutsu pusztakezes része budo taijutsu a jujutsu-ból alakult ki, a fegyveres pedig a kenjutsu-ra és az okinawai kobudo-ra vezethető vissza ;)



Lánynak sportolásra én a kick box-ot ajánlanám az most nagyon népszerű a nők körében, és az oktatás is a női igényekhez igazodik manapság.

Ha valami tradicionális, kifinomult mozgásformát akar japán kultúrával fűszerezve, akkor az aikido-t ajánlanám. Egyébként gyilkos harcművészet, viszont itthon sajnos az oktatás nagy része önvédelemre alkalmatlanná teszi. Csak akkor ér valamit az utcán, ha sokáig és jó mester mellett csinálják.

Wing Tsun-ban szintén nehéz jó mestert találni, és mindemellett még piszok drága is. A Wing Chun, az eredeti kung fu stílus (amiből a WT kifejlődött). Ezt a szervezetet William Cheung vezeti, és jóval olcsóbb és itthon megbízhatóbb a WT-nél. Maga a wing chun önvédelmi értéke kiemelkedő, egy apácanő fejlesztette ki, nőknek, kimondottan önvédelemre. Persze ehhez is jó mester és hosszú kitartó munka kell. A kraw maga neg defendo a wing tsun-hoz hasonlóan pénzlehúzás, önvédelmi értéke erősen megkérdőjelezhető. A jujitsu-t jól oktatják itthon, mindenkinek csak ajánlani tudom, jól használható önvédelemre. Persze ehhez is sok munka kell, de komplex és mindemellett igazán gyilkos tud lenni.

Kés ellen pedig tényleg csak a késharc, vagy az ima segít...

2011. nov. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!