Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan védjem meg magam ha...

Hogyan védjem meg magam ha bántanak?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok, 164cm magas, 52kg, nem egy izmos alkat, inkább azt tudom mondani hogy ''kicsit csontosabb tipús vagyok'' remélem értitek. +dohányzom,de akármikor lerakhatom. Még soha nem verekedtem!.

Nah most az a lényeg hogy eddig mindig minden verekedésnél én húztam a rövidebbet, és ezen most változtatni szeretnék.

NE értsétek félre nem azt akarom hogy jól tudjak verekedni és aztán meg menőzzek vele, meg bántsak másokat, meg hogy belekössek mindenkibe, meg verekedjek!!! Csak Simán azt szeretném hogy megtudjam védeni magam! pld az osztálytársaimtól,amikor rájuk jön az 5perc és piszkállnak.

Egyik házilag edzős osztálytársam azt mondta hogy van bennem erő, tehát megtudnám magam védeni.

Csak az a baj hogy félek visszaütni nem tudom miért.

Legyen bárkiről szó nem ütök vissza,csak játékból úgy hülyéskedésből mert FÉLEK :S.

Mondom csak annyit akarok hogy megtudjam magam védeni, nem akarok csak hiába összeverni valakit, stb.

És hogy tudjátok nem vagyok egy verekedős tipus, még nézni se szeretem. inkább nyugis vagyok ilyen szempontból.

Most szerintetek min kéne változtassak, vagy mit kéne csináljak hogy legyen bátorságom visszaütni? meg hogy ne féljek visszaütni???

Azt is megszeretném kérdezni hogy szerintetek mit csináljak hogy legyen még egy kis teknikám is megvédenni magam????

Komoly válaszokat szeretnék, és kérlek ne szivassatok...KÖSZI


2011. okt. 31. 21:50
1 2
 1/20 anonim válasza:
100%

"+dohányzom,de akármikor lerakhatom." Ezzel kezdeném.

Egyébként meg, egyszer kell kiállnod magadért, legközelebb kétszer meggondolják majd, hogy kekeckednek-e. Nem feltétlen azért, mert félnek, egyszerűen csak elveszíted a "passzív célpont" státuszodat.

A dohányzást meg tényleg felejtsd el. Gyökér dolog, és ha tényleg meg akarod védeni magad, egy kis test-test elleni küzdelemnél nem árt, ha kapsz levegőt. ;)

2011. okt. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj harcművészetet,vagy ha egyszerűbbet,gyorsabb fejlődést akarsz,akkor meg valami küzdősportot.

Az ilyen osztálybunyóknál meg a legjobbak a feszítős/lefogós technikák(tapasztalat:D),én sem ütöttem meg soha senkit az osztályomban...és így is meg tudtam oldani,ha vmi probléma volt;)

Ilyenek a különböző ujj-,karfeszítések,lábkulcsok,és a nyakat támadó fogások.Ezek ilyen kis csetepatéknál jól használhatók.

Mivel nincs harci képzettséged,attól ne félj,hogy valakit nagyon megsérítenél,beversz neki egyet,betöröd az orrát,aztcső(bár kósza ütés is lehet halálos,szóval ezen érdemes elgondolkodni,hogy üssek-ne üssek).

Én pont azért próbálom kerülni azt,hogy ütnöm-rúgnom kelljen,mert elég,ha egy pillanatra kikapcsol az agyad,és lehet,hogy olyat teszel,ami visszafordíthatatlan.Ezt pedig csak akkor engedheted meg magadnak,ha az életed veszélyeztetik.Máskor semmiképp!

Szóval meg kell tanulni uralkodni magadon,és tűrni a végletekig,és megtalálni azt az eszközt,amivel a legkisebb károkozással meg tudod oldani a helyzetet.Legjobb,ha már a dumáddal megy;)

2011. okt. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

a következményektől és a számodra idegen szituációtól félhetsz.

esetleg ha nézik a többiek,akkor a szerepléstől a mások ítéletétől.

egyébként meg a bunyó is csak egy cselekvés,olyan,mint a többi,ha eleget csinálod megszokod,megtanulsz benne nyerni és veszíteni.

amit meg tehetsz,hogy ha változtatni akarsz ezen,akkor elkezdesz valami küzdősportot,pl az ökölvívást.

2011. okt. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

figyelj:

(a lányom egy mintapéldány)

ötödikben új iskolába ment és az első héten MEGVERT EGY FIÚT!

ezt annyit jelent, hogy a fiú szemétkedett (vele és másokkal is) és meglökte a lányomat

erre a kis szende lányom nekiment és taszított rajta egy akkorát, hogy a fiú elesett


na, azóta SENKI SEM MERI megközelíteni sem

:-)

2011. okt. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

gratulalok a bator, es ugyes lanyodnak:)

es koszi a valaszokat:)

2011. okt. 31. 23:04
 6/20 A kérdező kommentje:
de meg irjatok
2011. okt. 31. 23:04
 7/20 anonim ***** válasza:
birkózás vagy ju-jitsu
2011. okt. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

én 177cm/75kg vagyok, most kezdtem újra kondizni pár hónapja, emellett már 7éve focizok NB1-2-3as csapatban, msot kölcsönbe adattam amgamat (me abbahagyom a profifocit) megye 2be

szóval alkatom az nagoyn jó, sosem dohányoztam nem is iszok most sem, nem verekedtem az utolsó 6évben, de akor 6éve is csak én vertem, más meg kapott:D nem szeretek én sem verekedni, én is félek annak ellenére hogy erős vagyok, de én csak attól félek hogy a fogaimmal történik valami, ez pont elég:S nem kötnek belém, vagy ha belém köt vki, helyzettől függő: ha fölényben van vagy vannak velem szemben akor leszarom, ha olyna amikor meg lehet cisnálni akkor kiállok magam mellett, vagysi már nincs szügség ere mert nem kerülök iylen helyzetekbe, ha verekedni kellene nem gondolkodnék azon hogy hova üssek, az én estemben olyan indokolt lenne az iylesmi hogy csak 3dologgal probálkoznék:

nyakát tekerném el

állára felütés hogy eltörjön neki

mellkasára vernék olyat amiet birok


ha én verekedésbe kerülnék akor az élethalál küzdelem lenne, nagoyn békeszerető vagyok, eddig hála Istennek még nem pattant nálam el semmi sem, nem is szeretném hogy iylen helyzetbe kerüljek, mert következményei lennének


az a legfontosabb, hogy elhidd hogy akárkinek tudsz adni! onnantól sima ügy, de keménynek kell leni midnig


F17

2011. nov. 1. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Mivel az adok-kapoktól félsz, ezért mindenképpen vmi full-kontakt küzdősportot (box, thai box) javasolnék, vagy harcművészetből, amiben van full-kontakt küzdelem (kyokushin). És ne félj, ha normális az edző, nem fognak az első héten agyba-főbe verni.(Csak a másodikon. :D )
2011. nov. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Küzdősportok,harc művészetek én wing tsunozom és már keverdtem iskolai bunyóba :D elég jó volt
2011. nov. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!