Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Heti 2 edzéshez milyen osztást...

Heti 2 edzéshez milyen osztást ajánlanátok?

Figyelt kérdés

én erre gondoltam:


egyik nap láb/bicepsz/tricepsz, másik nap mell/hát/váll


2011. nov. 1. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha heti kettőnél nem tudsz többször eljárni akkor ez is egy megoldás,csak arra figyelj hogy nagyobb izomcsoportokra 4-5 gyakorlatot,kisebbekre 3-4-t csinálj,gyakorlatonként 3-4 sorozatot 8-12 ismétléssel.

De heti 3 edzés mindenképp kellene.

2011. nov. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ezt így csak 1-1,5 hónapig csinálnám, utána már lesz időm a heti 3 edzésre is szerencsére. De gondolkodok még rajta, hogy addig így csináljam-e vagy teljes testedzést, kisebb intenzitással.
2011. nov. 1. 15:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Kezdő vagy? Mert ha igen, akkor teljesen jó lenne az első pár hónapban heti 2 teljes testes. Ha már muszáj a 2 napos osztott, akkor még ez a legjobb, de valószínű így sem tudsz normálisan megedzeni mindent.


Szóval a helyedben ebben az 1-másfél hónapban csinálnám a teljes testeset heti 2x, így hozzászoknak az izmaid a terheléshez, kitapasztalsz mindent a teremben stb., aztán mehet az osztott heti 3x.

2011. nov. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egy hónapja kezdtem el edzeni, a teljes testeset csináltam eddig. Gond: a héten is úgy jön ki, hogy csütörtökön és szombaton tudok csak elmenni, és úgy gondolom túl közel vannak egymáshoz az edzésnapok, ezért váltanék osztott edzésre, hogy több idő legyen regenerálódni az izmoknak.
2011. nov. 1. 16:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az osztott edzésnek pont az a lényege hogy intenzívebben, koncentráltabban meg tudod edzeni az izmokat. Így meg pont elveszne ez az előny.


Ha nem tudod máshogy csinálni, akkor sincsen semmi baj a csütörtök-szombattal, csinálhatnád a teljes testest továbbra is. Ha bírod az edzéseket, eleget alszol, normálisan kajálsz, nem vagy nagyon fáradt stb., akkor elég az a péntek regenerációnak.

2011. nov. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!