Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sportot kezdjek el? 15/F

Milyen sportot kezdjek el? 15/F

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos egy kicsit cingár vagyok, nem sokat jártam sportolni, ezért nem úgy nézek ki ahogy kellene...

172 cm 54 kg vagyok

Nem nagyon szeretem a labdajátékokat, floorballozni viszont szívesen, de azt már késő lenne elkezdeni.

Gondolkoztam kondin is, de szerintem azt még nem bírnám. Harcművészettel is az van mint a floorballal. túl későn kezdeném el. A futásra is gondoltam, csak azt télen nem a legideálisabb elkezdni :D:D (igaz ősz van, de már fázok). Fészen láttam, hogy indul egy kezdő kettlebell csoport, de utánanéztem, és legtöbb helyen azt írták, hogy szenvedős.

Egy kicsit kétségbe vagyok esve, olyan sportot szeretnék amiben állóképességemet és izomzatomat is tudnám fejleszteni. Debreceni vagyok, ha esetleg valaki valamilyen konkrétumot tudna modnani. Köszönöm válaszotokat!


2011. nov. 1. 19:25
1 2
 1/18 dirtboy ***** válasza:
olyat nem fogsz találni ami nem szenvedős és nő az állóképességed és az izomtömeged is.
2011. nov. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
Miért lenne késő a floorball? Szerintem sosincs olyan hogy késő.
2011. nov. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
Hát, ha Debrecenben laksz, sokféle "szabadidő-tevékenységből" tudsz választani. Olyan nincs, hogy nem kezdek bele, mert nem bírnám, vagy későn kezdem. Semmit se lehet elég későn kezdeni. Attól, hogy nem szereted a labdajátékokat, kicsit próbálkozhatsz velük (próbálj kosarazni, focizni). Én se vagyok egy nagy kondis, mégis lemegyek és csinálom, amit arra a napra terveztem, és mellesleg a csajok is szeretik a sportoló fiúkat :) Nézz a netről ilyen edzésterveket, ha nagyon érdekel a harcművészet, utánanézhetsz, én is most belevágtam egy hosszabb és fáradalmasabb tréningbe. Valamit azért "muszáj" volna elkezdeni. Minden esetre a napi adagokat csináld meg, 3x10 fekvő, gugi, felülés. Ha nehéz is, meg kell csinálni, bármi legyen az. Közbe súlyzózz, kezd 3 kg-mal, ha nehéz, 2-vel, aztán szépen-lassan érezni fogod, hogy fokozatosan erősebb leszel, majd lépegetsz előre a lépcsőn (persze, ha egy idő után ezeknek a gyakorlatoknak növeled a mennyiségét). Ha nagyon nem megy, akkor kérd a tesi tanárod vagy esetleg más edzők tanácsát, gyakorlatok előtt nyújts. Remélem tudtam segíteni...
2011. nov. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Harcművészetet nem késő elkezdeni, a kettlebbel talán picit korai. A mozgás meg szenvedéssel jár amit egy idő után élvezni fogsz.
2011. nov. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
Ja + 172 kg-hoz 54 kg nagyon kevés, úgyhogy hajrá!
2011. nov. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Semmit se késő elkezdeni. :)
2011. nov. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Harcművészeteket,küzdősportokat sosem késő elkezdeni,ennyi idősen meg pláne nem.Kokó is 16 évesen kezdett el boxolni,és világbajnok lett.
2011. nov. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Olyan nincs,hogy "túl késő" meg "nem bírnám"...ezek mind-mind kifogások.

Nyugodtan elkezdhetsz gyúrni,sőt azt egynek mindenképp ajánlanám,hogy építs magadra egy kis alapizomzatot.

Harcművészetet és küzdősportot is kezdj nyugodtan,ott tényleg nincs olyan,hogy késő.Nézz meg edzéseket különböző stílusokból,és válassz egyet nyugodtan.

Én ezt a mozgásformát különösen ajánlom,hisz és is csinálom,és nagyon jó,hidd el.Nem csupán fizikálisan erősödsz,hanem mentálisan is nagyot dob a latba,és ennek számos pozitív kihatása van,az életed minden területén.

Ami meg nem tetszik,azt ne erőltesd.Mindig olyat kell csinálni,amit szeretsz,különben egy idő után úgy érzed,mintha robotból csinálnád az egészet,és ráunsz.

Szóval menj,és kezdj el edzeni,mert ez csakis a te érdeked;)

2011. nov. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
Deszkázz!!! :DD 15/L
2011. nov. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ne deszkázz!!! 15/L
2011. nov. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!