Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sportot kezdjek el? 15/F

Milyen sportot kezdjek el? 15/F

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos egy kicsit cingár vagyok, nem sokat jártam sportolni, ezért nem úgy nézek ki ahogy kellene...

172 cm 54 kg vagyok

Nem nagyon szeretem a labdajátékokat, floorballozni viszont szívesen, de azt már késő lenne elkezdeni.

Gondolkoztam kondin is, de szerintem azt még nem bírnám. Harcművészettel is az van mint a floorballal. túl későn kezdeném el. A futásra is gondoltam, csak azt télen nem a legideálisabb elkezdni :D:D (igaz ősz van, de már fázok). Fészen láttam, hogy indul egy kezdő kettlebell csoport, de utánanéztem, és legtöbb helyen azt írták, hogy szenvedős.

Egy kicsit kétségbe vagyok esve, olyan sportot szeretnék amiben állóképességemet és izomzatomat is tudnám fejleszteni. Debreceni vagyok, ha esetleg valaki valamilyen konkrétumot tudna modnani. Köszönöm válaszotokat!


2011. nov. 1. 19:25
1 2
 11/18 Vadmeggy ***** válasza:

Ha izmosodni szeretnél, akkor kezdj el konditeremben edzeni, esetleg vízilabdázz/küzdősport.

A gyúrás a legkönnyebb, ha 0ról kezded. A terhelést nem az edzők mondják meg, hanem te! A legtöbb sportnál pont az a baj, hogy az elején nagyon megerőltető, pár hónap után pedig már alig fáradsz el egy edzés után.

2011. nov. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
és nem fognak kiröhögni hasonló korúak, hogy odamegy egy "mit akar ez az egy ember"?
2011. nov. 2. 19:04
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem. És ha kiröhögnek, akkor mi van?
2011. nov. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én is valami harcművészetet ajánlanék. Guglizz rá mik vannak,én spec judo-t, wing tsun kung-fu-t és ninjutsu-t találtam de biztos van még 1000 más.
2011. nov. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Vadmeggy ***** válasza:

Miért röhögnének ki?

Nálunk ha karatén egy kezdőt kiröhögtek volna, akkor az edző nagyon keményen megbüntette volna a vicceskedő hülyegyereket. Igaz, hogy a keleti harcművészetek nagyon megkövetelik egymás tiszteletét!

2011. nov. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
felteszek egy kérdést, hogy küzdősport, vagy kondi?
2011. nov. 2. 21:25
 17/18 anonim válasza:
Hát figyelj, szerintem a küzdősport alapja részben kondi, mert attól még, hogy megtanulsz jó védekezési és támadási technikákat, azoknak kivitelezésére meg kell a kondi. Gondolom a küzdősportot nem magadban, hanem edzőnél tanulod (fogod tanulni), ő úgyis fog kondiztatni szerintem, de azért pluszba neked is kell otthon nyomni a fekvőket meg stb.
2011. nov. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Esetleg atlétika? Én se vagyok valami nagydarab, inkább vékony és atlétizálok.De a sima futás is jó, nem fogsz fázni ha tényleg futsz.:)
2011. nov. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!