Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem el az edzést,...

Hogyan kezdjem el az edzést, hogy 30 mp alatt 31 fekvőtámaszt tudjak csinálni? 14/Lány

Figyelt kérdés

Rendészeti Szakközép Iskolába szeretnék menni, és a felvételihez kell a fekvőtámasz. Nos ez nekem nem nagyon megy. Most 30 mp alatt nagyon nehezen 17 et tudok megcsinálni. És hogyha ezt most pontoznánk (a felvételin is) 2 pontot kapnék, csak a fekvőtámaszra. Akkor ott van még a felülés. Abból 28 at kellene csinálni az 5 ponthoz, de én csak 19et tudok. (Úgyhogy az megint 2 pontot érne) szóval már fel sem vennének. (amúgy 80 % ban a tesi felvételi számít) Nagyon szeretnék ide bekerülni, és amúgy tesiből is jó vagyok, és imádok is mozogni. Hogyan gyakoroljam ezeket, hogy jobban menjen? Először mennyit csináljak meg, aztán utána megint mennyit? Segítsetek! Ja, meg még így mellékesen, tudjátok mi az az inga futás? 4x10métert 9,8 mp alatt kellene lefutni az 5 ponthoz.

Normális válaszokat kérek!


2011. nov. 3. 10:11
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Különben csak a szabályos gyakorlatokat számolják, szóval nekem az a 17 fekvőtámasz közül jó pár volt, ami nem szabályos. és a Felvételi február végén lesz, szóval van még időm felkészülni.
2011. nov. 3. 10:20
 2/16 dirtboy ***** válasza:
100%

figyelj ezek alap gyakorlatok nem igénylenek külön súlyzókat és otthon is kivitelezhető a gyakorlásuk.

szóval gyakorold csináld ezeket de figyelj hogy legyen regenerációs nap azaz ne minden nap csináld őket.

a kajára is figyelni kéne mert tyúkhúslevesre nem lehet rekordot felállítani.

2011. nov. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

"a kajára is figyelni kéne mert tyúkhúslevesre nem lehet rekordot felállítani."



Mire gondoltál??? Én akármennyit eszek, nem hízok.

2011. nov. 3. 10:37
 4/16 dirtboy ***** válasza:

úgy konkrétan nem egy kajára nem gondoltam hanem normális kellő szénhidrátos és proteines étkezésre gondoltam.

nem azt mondom hogy kezdj tömegnövelő étrendes csinálni hanem csak figyelj oda a kajára hogy legyen energiád.

2011. nov. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi. Leírnád azt, hogy a fekvőtámaszozást hogyan kezdjem el? Először mennyit csinálják? egy héten hányszor? Mindegy, hogy milyen napszakban?
2011. nov. 3. 11:29
 6/16 dirtboy ***** válasza:
100%

egy héten kb.3x elég lesz

hogy milyen napszakban? amikor jó erőben vagy.

hogy mennyit csinálj? fekvőből amennyit bírsz egyszerre annyit

felülésnél vigyázz ne vidd túlzásba ott fokozatosan emeld az ismétlést nehogy megsérüljön a hasizom

2011. nov. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Mivel dirtboy összefoglalta a fekvőtámaszt és a hasizom fejlesztést lényegében, ezért csak az ingafutára válaszolok:


Inga futás úgy néz ki, hogy van 2 pont(vagy két vonal, mind1) 10 méterre egymástól és ezek között kell futkosnod oda vissza, maximális sebességgel.


Ezt tudod otthon a kertben, van lent az utcán gyakorolni, vagy egyszerűen elmész futni rendesen ami egyébként nem árt ha ilyen jellegű sulba készülsz. Futsz naponta mondjuk 1-2 kilométert kezdésképp, aztán ez fokozódik. A lényeg, hogy a lefutandó szakasz végét megnyomod izomból ahogy csak bírod. Fontos dolog, hogy figyelj oda a légzésedre, akár csak az inga futást gyakorolod akár, futással erősíted magad.

2011. nov. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm hasznos válaszokat.


és a 31 mp alatt lehetséges szerintetek, hogy sikerüljön?

Ha a fekvőből annyit csinálok, amennyit bírok, akkor fejlődni fog az is, hogy mennyit tudok megcsinálni 31 mp alatt ugye?

2011. nov. 3. 14:23
 9/16 anonim ***** válasza:
Igen, mert így fejlődik az emberi szervezet. Nagyon leegyszerűsítve, minél nagyobb terhelésnek teszed ki annál jobban kényszeríted rá hogy fejlődjön. (persze hozzá tartozik a megfelelő táplálkozás és pihenés amit dirtboy szintén leírt nagyvonalakban).
2011. nov. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

hm....


Ezt most nem mondod komolyan h 30mp alatt 31-t kell tudni csinálni .o.O szerintem vmit elnéztél tavaly én jelentkeztem Adyligeti rendészeti szakközépbe(18év után lehet menni) ott 30mp alatt 20fekvőt kellett csinálni :O fpleg h lány vagy eléggé érdekes a te helyedben elkezdenék minden nap gyakorolni rá napi 30felülést csinálj! nem időre és utána mikor simán megtudod könynedén csinálni ezt a felülést akkor nézd az időt is! a 4x10méteres ingafutásnál a technika az amivel másodperceket tudsz nyerni! nézz utána neten !

2011. nov. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!