Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Utcai önvédelem, stílusok,...

3rdeye kérdése:

Utcai önvédelem, stílusok, esetek?

Figyelt kérdés
Mivel elég sokan vagyunk itt küzdősportolók/harcművészek, és sok a "melyik hatékonyabb utcán" kérdés, ide aki úgy gondolja, leírhatná, hogy melyik küzdősportot/harcművészetet űzi, mennyire találja hatékonynak az utcán, volt-e már utcai bunyója, és hogy mik a tapasztalatai ezzel kapcsolatban.
2011. nov. 5. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Erre csak annyit mondanék , hogy nem mindig az a legerősebb aki a saját stílusát nagyon tudja hanem aki a másikét is . Hogy ne gondokodj rajta ,ez azt jelenti nem a stílusodtól vagy kemény eleve van ami offensive/defesive már két felé oszlik , hogy mit akarsz megelőzni a problémát vagy megvárod míg lesz valami .
2011. nov. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

kb 6-7 éve bunyóztam utoljára utcán.

azóta volt többször is tettlegességig fajuló konfliktusom,olyankor az ellenfél 1-2 ütés-rúgás után feladta,hogy oké-oké,vagy hívom a rendőrséget stb,uh ezeket nem is venném bunyónak.

amit ezekből leszűrtem az annyi,hogy a használt stílus szinte teljesen mindegy a határozott fellépés és a helyzet irányításának kézbevétele/átvétele számít.

stílusnak meg választható akármi,amiben edzésen rendszeresen van sparring.

2011. nov. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

egyetértek az eddig elhangzottakkal. komoly szinten amúgy a harcművészetek már akcióhős-szintű erőt adnak, de szerencsére elég ritka, hogy egy nagyobb embercsoportot, bandát ki kéne végezni "önvédelemből".

egyébként a wudang kungfu fegyveres és pusztakezes része mindenképpen nyerő, bár tudom hogy nem illik legjobb stílust megjelölni. ezért nem is teszem, csak megjegyzem hogy fegyveres harcra sem árt készülni.

2011. nov. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem az utóbbi éveken nem volt semmi jelentékeny szituációban részem. Persze volt, hogy jött velem szemben egy két rajcsávó és keménynek próbált tűnni maga elé köpött látványosan megigazította a gallérját (arra hasonlít az ilyen, mint amikor kiscicák felborzolják a szőrüket) ezen csak mosolyogni tudtam.
2011. nov. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Nem a stílus tesz nagyjá TÉGED,hanem TE teszed nagyjá a stílust."


Nekem utóljára idén nyáron volt utcai bunyóm,de ez volt az első is.Megütöttek a déli pályaudvaron,2 hippi volt a tettes,furi h még részegek/beszívottak sem voltak,teljesen józanul csinálták.Erre annyira mérges lettem hirtelen,h az egyiket rögtön gyomorszájba,a másikat pedig még azzal a lendülettel,a másik lábammal fejbe rúgtam.Mind a 2 rögtön kifeküdt,folytattam vna még,de addigra jöttek a biztonságiak.Én Muay Thai-zok,csakhogy azért a stílust is írjam.

2011. nov. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

de bakter hol élünk? mi van ezekkel a kis csimbókokkal? pogózó hippik? basszus.. komolyan rossz korba születtem..

és betámadják a Muay Thai Démonistenét, írjatok még ilyeneket!

én nem írtam, egy részt mert a régi múltam titkos, a nem túl régiben pedig tavasszal a Moszkva téren talált be valaki, nem is figyeltem, így állon tudott vágni, aztán kiröhögtem. de ekkor már beizzította a hiperhajtóműveit..

2011. nov. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Rengeteg ilyen van mondjuk belém mikor belém kötnek mindíg vannak 5 en szóval sokat nem tudok tenni elballagok szépen érdekes mikor 1 edül vagy ketten vannak nem mernek beszólni különös emberek vannak . Haveromnál is mentek 3 an ők voltak ketten beszólogatott a 3 kölyök két havernak bunyóra került volna a sor elfutottak másnap 10 en odamertek menni haverokhoz . Az volt a mázlijuk hogy leléptek és 3 adnap összehaverkodtak egy afgán cig ány gyerekre az meg oda ment mondta 3 gyerekközűl a főp öcsnek , hogy rendezze le az én haverommal természetesen nem merte afgán gyerek kikapta a kést melléhez rakta és valamit mondott neki ,hogy a spanjaimnak bene merjen szólni. Csak gondoltam beszélek,egy kicsit a rasszizmus ellen ,hogy nem tudhatod kifog megvédeni az élet során pedig a spanjaim magyarok voltak aki beszólt nekik az is magyar jöttek 10 en bandába mind magyar és akkor egy cigány gyerek védibe az embert .



Nagyon érdekes egyébként , hogy a bandába mennyire felbátorodnak a legkisebb pö csök .

2011. nov. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

óó igen. de én végtelenül egyetértek azzal, hogy oda kell szorítani a kést a torkához, aztán ha ez nem elég.. akkor csak gyorsan kell elhagyni a helyszínt, mielőtt a CSI megtalál. afgánok, szerbek tudnak látszólag brutálisak lenni, közben nekik az semmi, csak ott háború volt, az itteniek meg már elpuhultak :D

de ha ezzel tisztában van az ember, akkor nyugodt szívvel lehet brutális, amúgy tök jó amit írtál.

2011. nov. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
hát ezt történt max szinezni tudom :D . Mellesleg a pali Valami nagy K1 es szóval én se kötöttem volna bele :D
2011. nov. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én, ha ránézek valakire, az gyorsan lesüti a szemét. :)
2011. nov. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!