Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tömegnövelő étrenddel kapcsola...

Tömegnövelő étrenddel kapcsolatban lennének kérdéseim! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

174cm, 70kg vagyok, komolyan elkezdtem tömegnövelő edzéstervet, heti 4* edzek már 4 hónapja. Viszont a kajával problémáim vannak. Úgy érzem nem tudok megfelelő mennyiségű protein, és ch-t bevinni.

1. kérdésem az lenne, hogy ebből végkimerülés lesz, vagy csak egyszerűen nem fejlődök túlságosan, vagy sehogyan sem?

2. kérdés: Sajnos anyagilag nem engedhetem meg magamnak, hogy a rizs + csirkemell kaját egyem egész nap, és hát ugye tömegnövelőt sem szedek.

Szinte mindenhol ezt a fajta tömegnövelést olvasom, a kérdésem, hogy ezt nem lehet helyettesíteni: pl. a ch-t rizs helyett sok sok tésztával?

A proteint meg túróval, vagy éppen a napi kajávall, ami épp otthon van, pl.: levesek: borsó, bab, vagy gulyásleves (abban ugye van főt krumpli,ami sok ch és hús is,ami protein), túrós(úgy tudom a túró is jó..) tészta, vagy ott van a sült tojás, állítólag, ugye a tojással sincs semmi baj...

3. kérdés: Mért baj, ha cukros kaját eszek?

Ugye abban is ch-van, és nem értem hogy akkor mi baj van vele? A zsírt azt értem, azt kerülöm is (már amennyire megengedhetem ugye), de hogy a cukros ételekkel mi a baj, azt nem értem.... Konkrétan ezt is letudnátok nekem írni, hogy ilyenkor minek a kárára megy?

4. kérdés: A kenyért is feltétlen kerülnöm kell?


2011. nov. 12. 12:05
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]

ezt nézd meg.


1. kérdésre: nem lesz végkimerülés! max. nem fejlődsz. végkimerülés akkor lenne, ha koplalnál, vagy egész nap (14-18 órát) bányában dolgoznál pár 100 évvel ezelőtt.

2. kérdésre: helyettesítheted, ch-ról következő kérdésednél. fehérje van a bablevesben is, de az állati a teljes értékű, ráadásul mennyi hús van egy bablevesben? persze jobb mint a semmi, sőt.. megoldható lesz a fejlődésed, szerintem.

3. a sz.ar minőségű szénhidrátok.. hallottál már a cukorbetegségről? ez sporttól függetlenül, az egészségedről szól. ha téged nem érdekel az egészséged, akkor azt eszel, amit akarsz. de a finomított cukor, liszt nem emberi táplálék! edzés utáni turmix már bőven elég inzulinlöketet vált ki minden edzésed után (ugye szőlőcukorral ez a lényeg) ne fáraszd tovább a tested. ha ebben a témában érdekel még valami, mostanában ezzel is foglalkoztam, írhatok róla.

4. fehér kenyérre az előző vonatkozik, fehér liszt -> nagy vércukorszint emelkedést vált ki, ami nagy inzulin választ eredményez. ezt te edzések után persze kihasználod, de akkor a nap többi részében kerülhetnéd! hosszútávon az egészséged miatt. egyébként meg rövid távon (pár évig, amíg nincs több lóvé..) addig edd, nem ennyi idő alatt lesz problémád. sőt jobb esetben nem is lesz. legjobb esetben pedig tk kenyeret, rozskenyeret eszel.

2011. nov. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!