Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ígyis lehet hatásos a futás?

Ígyis lehet hatásos a futás?

Figyelt kérdés
Mindennap vagy 1 héten 5-ször futok 40 percet.Mellette próbálok egészségesen táplálkozni az édesség mellőzése megy de az üdítő elhagyása és a napi 3 liter folyadék nem megy...igyis lehet jó eredényt elérni?és tudom h ez egyénfüggő de kb.mennyi idő után látszik valami?
2011. nov. 12. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az az egyik legfontosabb, hogy a cukros üdítőitalokat hagyd el. Nekem is nehéz volt, de 1,5 hónap alatt úgy leszoktam róla, hogy maximum csak itthon főzött teát iszok, de abba is csak egy fél kiskanálnyi cukrot teszek, vagy semmit. Csak víz.
2011. nov. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Milyen eredményre vársz, mit akarsz látni? Nem is értem a kérdést. Nem azért futunk, hogy ettől látsszon valami. A futás egy életprogram, egy létszükséglet, örökké csinálni kell, mert jó. Ha csak azért futsz, hogy szebb legyél, vagy ilyesmi, akkor semmi értelme, és úgyis abba fogod hagyni.


A futásnak amúgy rengeteg haszna van, edzi a szívet, a tüdőt és a keringési rendszert, erősíti a csontrendszert és az izületeket, javítja a hangulatot (endorfin) és kitartóvá, magabiztossá tesz. Mi kell még? Ezen kívül még mire vársz?


Egyébként az 5-ször 40 perc nem rossz, ha elég intenzív a futás, ad egy jó alapedzettséget, bár én ennél sokkal hosszabb távokat és időket futok. Azt olvastam egyébként több helyen a szakirodalomban, hogy legalább odáig célszerű eljutni, hogy egyben le tudj futni legalább egy órát. Ilyen szempontból a 40 perc kicsit kevés, de onnan már könnyen tovább lehet lépni. És akkor elég lehet heti 4 futás is.

2011. nov. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tudom hogy kevés de még csak 1 hete futok majd ha belejövök emelem
2011. nov. 12. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!