Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hányszor kell elmenni Speedfit...

Hányszor kell elmenni Speedfitness edzésre, hogy 5 kilo lemenjen rólam?

Figyelt kérdés
56kg vagyok, 160cm magas. Szeretnék csinosabb lenni egy kicsit.
2011. nov. 14. 16:53
 1/7 LadyLee ***** válasza:

A speedfitness nem fogyásra van, inkább alakformálásra, izomépítésre. Szigorúan kg-ban mérve akár hízhatsz is tőle - azaz izmosodsz.


Mondjuk neked nem is kellene fogynod a testtömeg indexed alapján.


Sajnos borzalmasan drága - annak érheti csak meg, akinek tényleg nulla ideje, de sok pénze van. Ha már van 1-1,5 órád edzésre, akkor nem ezt választanám. De egyébként jó, nem akarlak lebeszélni róla, csak tudd, hogy mire való.

2011. nov. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ha izmosítani lehetne vele (jó edzés lenne) akkor a NASA figyelmetlenségből visz fel nagy edzőgépeket a zűrbe? mennyivel helytakarékosabb lenne egy ilyen gép. és ott elég kimért a hely.


5 kiló fogyás normális étrenddel 5-10 hét alatt simán meglehet.

2011. nov. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 LadyLee ***** válasza:

A Speedfitness pont egy NASA találmány egyébként...


Súlytalanságban mire is mész az erőgépekkel? :)

2011. nov. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

erről volt egy hosszabb vita, és "arcátlanul" lelőtted az egyik érvet.

drága ellenállás gépek nem gravitációs módon működnek :)

helyette mágneses vagy gondolom egyéb módon lehetne ellenállást állítani.


szóval a speedfitnesz lehet hogy valamire használható? azért ezt nehéz lesz megemészteni. elektromos impulzusokkal stimulálni az izomzatot, közben kihagyjuk az idegrendszert (izom-ideg kapcsolatot) plusz ezek nem lehetnek nagy izomfeszüléssel járó.. feszülések.

én ezeket látom hátrányosnak. de poén hogy pont a NASA-val érveltem, és valóban ők fejlesztették. bár az alap kérdés (probléma) fenn áll: ezt viszik vajon az űrhajókra? mert én úgy tudom hogy nem, hanem a nagy méretű, nem gravitációs módon ellenállást adó edzőgépeket.

2011. nov. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 LadyLee ***** válasza:

Elvileg arra találták ki a cuccot, hogy tudjanak vele fent edzeni. Azt, hogy tényleg használják-e, vagy valamilyen okból mégsem, azt nem tudom. De ha nem is használják, annak 1000 oka lehet.


Én voltam speedfitnessen, és abból kiindulva mondom, hogy tényleg használ (én is csodálkoztam). De egyébként nem csak arra alapoz a dolog, hogy a gép mozgatja az izmaid, te meg nem csinálsz semmit - neked is mozogni kell, jellemzően ellentétesen, mint amilyen stimulációt kapsz - tehát mondjuk a gép összehúzza a bicepszedet, neked meg erőlködnöd kell, hogy kinyújtsd.


Nem rossz, csak aránytalanul drága és nem elsősorban fogyasára, hanem inkább formálásra való.

2011. nov. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
köszi.
2011. nov. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 16. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!