Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem fejlődik rendesen a...

Miért nem fejlődik rendesen a karom? (többi lent)

Figyelt kérdés

Lassan három éve edzek, szóval azért nem mondanám kezdőnek magam. A karomon kívül minden rendesen fejlődik, egyszerűen nem akar fejlődni (bicepsz meg a tricepsz is). Kaja faszán kiszámolva, mondom a többi rendesen fejlődik is. Próbáltam már mindenhogy, ugye lassú negatív szakasz, csúcsponton megfeszítés, pumpálás. Kéthetente ismétlődik az edzéstervem, és a tricepsz, bicepsz edzés után is ugyanúgy érzem, hogy meg volt edzve, mint más izomnál. Bicepszet háttal, tricepszet mellel edzem. Nagyjából leírtam mindent, talán még pár adat.


Mindig is olyan vékony voltam, mint egy csontváz, mikor elkezdtem edzeni a karom olyan 25 cm-es lehetett (nem mértem, de kb.), most olyan 36-37. Pedig az arányok szerint 40 felett kéne lennie. Nem tudom mit tehetnék, help pls:D


2011. nov. 17. 19:01
 1/10 dirtboy ***** válasza:

hátat nem szabad együtt edzeni mással.

csinál külön kar napot vagy tedd át a bicepszet vállhoz de ez így ne jó.

2011. nov. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nekem anno még egy fél éve egy személyi edző állította össze így, de akkor le is írom:


1. nap:

mell:

-fekvenyomás

-szűknyomás

-45fokos nyomás 1 kezes

-tárogatás


tricepsz:

-tolódzkodás

-45fokos pad francia rúd hátraengedés

-ülve egykezes

-letolás csigán


2. nap

hát:

-húzodzkodás

-húzodzkodás szűk fogás

-evezés

-csiga tarkóhoz


bicepsz:

-álvva egyenes rúd

-scott pad

-koncentrált bicepsz

-bicepsz gép


3. nap

láb:

-guggolás

-combfeszítő gép

-merev lábú felhúzás

-állóvádli


váll:

-nyomás tarkótól

-oldalemelés

-döntött oldalemelés

-állhoz húzás


4. nap

mell:

-fekvenyomás

-45fokos nyomás

-tárogatás

-áthúzás


tricepsz:

-tolózdkodás

-tricepsz homloktól

-hátratolás

-letolás csigán


5.nap

láb:

-húzodzkodás

-húzodzkodás alsó fogással

-fűrészelés

-evezős csioga


bicepsz:

-francia rúddal állva

-francia rúddal szűken állva

-zottmann bicepsz

-bicepsz gép


6. nap:

láb:

-guggolás

-45fokos tológép

-combhajlító gép

-derékvádli


váll:

-nyomás tarkótól

-koncentrált oldalemelés

-előreemelés

-vállvonogatás



Ja és még van alkar is, de az most nem lényeg. Amit még nem írtam, hogy ezek 3x6-8-ak, de régen próbáltam a magas ismétlésszámot is.

2011. nov. 17. 19:35
 3/10 dirtboy ***** válasza:

nem tudom miféle edző volt az

lábat és hátat nem szabad együtt edzeni más izommal,esetleg has,na de bicepsz és vállal az már hülyeség.

egy jó hát edzés után már nem is bírnál normálisan bicepszezni mivel a bicepszhez kell az erős hát.

6 napos edzés terv megint nem jó,túl sok az.

az 5 napon szerintem nem lábat akartál írni hanem hátat,a gyakorlatokból gondolom.

szóval sz ar az egész.

heti 2 edzés mindenre,őrült nagy baromság és csak 1 pihenő nap.

az is csoda hogy eddig bírtad ezt.


nincs mese másik edzésterv kell

2011. nov. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam le, de nem 6szor járok, hanem 4szer, csak ugye 6 különböző nap van.


Amúgy háttal kezdem és mire bicepszhez érek érzem is, hogy a bicepszem azért szépen használatban volt, és ez mell-tricepsznél is igaz. Lehet, hogy akkor túl lennének erőltetve, mert ugye mellhez meg háthoz is igénybe vannak véve, talán túlságosan is?

2011. nov. 17. 20:20
 5/10 dirtboy ***** válasza:
100%

nem csak a bicepsz fáradásáról van szó hanem arról hogy ahhoz hogy bicepszezni tudj kell az erős törzs.

ha nincs erő a törzsedben mert már fáradt a hát edzéstől akkor nem is fogod bírni szabályosan végre hajtani a bicepsz edzést.

pl.ha állva rúddal bicepszezel nem bírod úgy felemelni a súlyt hogy a hasad nem nyomod előre közben

ez azért van mert nem bírsz ellen tartani mert fáradtak a törzs merevítő izmaid


nem jó ez az edzésterv,nézz egy másikat helyette

2011. nov. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 clint ***** válasza:

már miért ne lehetne edzeni mással a hátat? Én rendszeresen a vállal együtt edzem és épp ez a két testrészem a leglátványosabb...

Egyébként mindenkinek van nehezebben fejlődő része, sajnos, de ígyis 12 cm-t növekedett sztem ne csüggedj, normális, hogy belassul a fejlődés.

2011. nov. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 dirtboy ***** válasza:

lehetni lehet csak nem tanácsos, a hát az nagy felület sok izommal és bőven elég egy napra.

a láb meg szinte a féltest,az is bőven elég egy napra de nekem mindegy nem muszáj rám halhatni.

2011. nov. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 cynic ***** válasza:
ha semmiképpen nem tudok 3 napnál többet edzeni egy héten akkor mit érdemes betenni a hát mellé?
2011. nov. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha elerted azt a szintet, hogy a testsulyod 65%aval huzodkodsz legalabb 3at es nem fejlodik a karod, majd akkor szolj.
2011. nov. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem értem, amit írtál kedves utolsó. Igen, szoktam húzodzkodni is, természetesen a teljes testsúlyommal vagy néhány esetben plusz súllyal is. Ez nagyon alap, úgyhogy kérlek írd le, hogy miről is beszélsz:D
2011. nov. 22. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!