Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem durran be a bal karom?

Miért nem durran be a bal karom?

Figyelt kérdés
Na szóval nem rég kezdtem 16 vagyok, 5 kilóval nyomok 5*10-et szériában bicepszre, a jobb karom már az elején bedurran a bal a végén se. Csak 27es karom van(asszem nem tudom pontosan, nem én mértem), úgyhogy nem gondolom, hogy kicsi lenne a súly.
2011. okt. 29. 22:36
 1/4 Offthewall ***** válasza:

1. jobban birja a terhelest, es "nem kottyan meg neki(nem valoszinu)

2. Helytelen teknika, es mind az 5 komoly kilo't szabalytalanul mozgatod meg.

3. keringe'si zavar, ez ele'g ritka, de e'n erre gondoltam eloszor.

4. Olyan kicsi jelenleg, hogy bedurranva, nyugalmi allapotban, nem oszt nem szoroz(NEM BANTASBOL). en magamtol a 4.re tippelek. Probalj meg mas bicepszgyakorlatokat is, pl. allva 2kezes bicepsz egyenes ruddal(mondjuk 2,5 kg-s tarcsakat rakj ra 1-et 1-et, vagy 1,25-oset) es abba kuldj bele amennyit tudsz, vallmunka nelkul. Vagy francia rudas bibepsz, kalapacs bicepsz. Egyelore ennel jobban nem kell bonyolitanod. Esetleg csigan bicepszezhetsz meg neha. ugyelj az izomerzetre, feszits ra nagyon vegrehajtas kozben, lassan vegezd a gyakorlatot, 15 ismetles ala nagyon ne menj, amig be nem tanulod tokeletesen a mozdulatokat, utana csinalhatsz felolem 8-6-4-2-1 et is :D de ha ezek utan se durran be a bal karod szentelj 1 edzest csak a bal karodnak, merd meg edzes elott, es utan, ugyanugy(ugyanazon a ponton, befeszitve) es ha abszolut nincs kulonbseg, akkor van valami problem. Ha van, de keves, akkor huzzal bele, mert 1elore nincs minek bedurranni :D

2011. okt. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Amikor a jobbkarom bedurran az azért érezhetően másabb, a balkaron fáradtságot is alig érzek. Suli kondiban 1,25 2,5 5 kilós súlyok vannak egykezesre, szóval ebből kell gazdálkodni, városiba csak hétvégén tudok eljárni és szünetekben. Majd lemérem és megírom.


Lenne még egy kérdésem ha nem baj, hogy a fekve nyomást profik úgy csinálják, hogy betámasztanak és homorú háttal, én csak simán egyenes háttal szoktam 40kgal nyomni, akkor hogy csináljam?

2011. okt. 30. 00:59
 3/4 Offthewall ***** válasza:
csak aze'rt hidalnak, hogy plusz 1-2 kilo kimenjen, hosszu tavon az nem tesz jot a derekadnak sztem ha minden egyes ismetlest ugy csinalnal par evig :D Te azert nyomsz fekve, hogy a mellizmod fejleszd.. :D
2011. okt. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fekve nyomás:

Mindig úgy eddzél ahogy jobban érzed az izom-összehúzódást. Ha egyenes háttal érzed jobban a mellizmaidat dolgozni akkor csináld úgy, nincs rá szabály. Az a lényeg hogy érezd amit csinálsz, akkor jó a mellezés ha a végre szabályosan fáj kicsit, és majd szét durran.


Bicepsz:

Szerintem nagyon egyszerűen, más az izomtapadás a két karodban, mint tudod minden ember aszimmetrikus egy bizonyos szinten. Én a helyedben elkezdenék kísérletezni többféle gyakorlattal. Akiknél az általam vázold probélma áll fent, általában nem jók a két kezes gyakorlatok mert az egyik kart lehet hogy nagyon jól terheli viszont a másikat nem, ugyanis a tapadás miatt más izmok is dolgoznak a problémás karban.

Bár nem írtad le mit csinálsz de gondolom koncentrált bicepsz gyakorlatot.

Próbáld meg lassan csinálni a gyakorlatot, figyelj oda végig az izom összehúzódásra itt is.(kövesd a mozgás útját mind szemmel, mind érzésben). Próbáld meg más szögben, kicsit másképp támasztva.

Azért mert láttál valami videót ahol a csávó valamit úgy csinál ahogy, nem feltételen jelenti hogy neked is az lesz a jó... Próbálgatni kell.

2011. nov. 3. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!