Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az alap dolgokon túl, milyen...

Az alap dolgokon túl, milyen tippeket tudtok kezdő tömegnöveléshez?

Figyelt kérdés

176/65 vagyok, a cél 3 hónapon belül arányosan felszedni 10-12 kg izmot, úgy hogy a 3 hónap alatt lemenjen még v 3 kg zsír.

Személyi edzővel fogok edzeni, meg az alap dolgokat már én is tudom, kajálás, vitaminok, aminosavak stb...


Viszont azt nem tudom, hogy mivel érdemes megtámogatni a fehérjebeépülést, persze tudom most sokan azzal fogtok jönni h a kajálásra figyeljek, de ezen felül van valami, ami nem a vízvisszatartás által növeli a tömeget, hanem száraz fehérjebeépülést segíti, és kezdőként is ajánlott szedni!?


2011. nov. 21. 15:11
 1/9 A kérdező kommentje:
persze nem feltétlenül szteroidra gondolok
2011. nov. 21. 15:15
 2/9 anonim ***** válasza:
Jesszusom, 10-12 kiló izom jó esetben 1 - másfél év, -3 kiló zsír pedig olyan 1 hónap. A fehérjebeépülést a szteroidok segítik, de kezdőknek nem ajánlott (főleg ha nem szeretnél versenyezni), és még azokkal sem ilyen gyors az eredmény. Jó ha megvannak az alap dolgok, de ez akkor is SOKKAL több idő... nem nagyon tudod meggyorsítani. Kajálj tisztán, eddz normálisan, pihenj eleget, aztán majd lesz valami. (tudom, nem ezt akartad hallani, de hát most mit mondjak)
2011. nov. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
megkérdezhetem amúgy, hogy miért ilyen fontos 3 hónapon belül?
2011. nov. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 dirtboy ***** válasza:
89%

olvasd el még egyszer az alapokot de most már figyel is rá oda mit olvasol mert olyan nincs leírva benne hogy tömegnövelés és zsírégetés egy időben lehetséges,márpedig te ezt írtad.

a 3 hónap alatt meg 10-12 kiló izmot felejtsd el.

aminosavak meg nem kellenek csak max.szálkásításnál.

2011. nov. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

nem írtam, hogy nem lehet egyszerre izmot növelni és zsírt csökkenteni, tudom h lehet pl ketamin diétával.


a színészek is fel tudnak szedni 10 kiló izmot 3 hónap alatt, főleg motiváció kérdése, na meg persze jó kezekben is vannak.


csak gontoltam vannak akik jobban beleásták magukat a témába, és tudnak vmit amit én nem.


Azért kösz a válaszokat

2011. nov. 21. 15:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Tömeget növelni és szálkásítani egyszerre nem lehetséges. Izom csak sok és jó minőségű kajából épül illetve fehérjéből természetesen. Ahhoz viszont hogy bírd a megfeszített edzéseket kell a bőséges szénhidrát. 3 hónap alatt 12 kiló izom gyakorlatilag képtelenség... Sőt, szerintem elméletileg is, de ebben azért nem vagyok biztos. Ha 3 hónap alatt egy kiló tiszta izmot felszedsz, amihez minimum jön 2-3 kiló zsír és 2-3 kiló megkötött víz, akkor is azt mondom hogy igazán szép eredményt értél el.Én fél éve kezdtem a testépítést, az éves kitűzött célom pedig 5 kiló tiszta izomtömeg növekedés szűlkásítás után. Ha pedig ugye növesztettél izmot némileg zsírosabb leszel, tehát mint írtam szálkásítanod kell, ami viszont mindenképp izomtömeg vesztéssel jár alkattól függő mértékben. Erre is vannak különböző kiegészítők, amik csökkentik az izomtömeg vesztést, de ez már volt itt tárgyalva egy másik kérdés kapcsán.


Remélem tudtam segíteni, a személyi edzőnek pedig ne ezeket az igényeid jelentsd be, mert sokkot fog kapni :D Rosszabb esetben röhögőgörcsöt, és ezt abszolút nem bántásból írom, csak érzékeltetve mennyire abszurd a felvetés.

2011. nov. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi a korrekt választ,
2011. nov. 21. 16:09
 8/9 anonim ***** válasza:
ha jóllaktál, és nem bírsz többet enni, akkor rakj még egy adag kaját a turmixgépbe, turmixold le, és idd meg. ez a tömegnövelés titka.
2011. nov. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

a másik titka meg a deadlift.


http://www.youtube.com/watch?v=QLEWnQC5TLY

2011. nov. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!