Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tegnapi edzés után elég...

Tegnapi edzés után elég érdekesen aludtam, van összefüggés?

Figyelt kérdés

Két hete járok edzőterembe, tegnap 1,5 órát edzettem, váll és hát gyakorlatokat végeztem. 1,5 órát töltöttem a teremben, nagyjából negyed kilencre értem haza. Vacsoráztam pirított csirkemellet rizzsel és zöldségkeverékkel valamint vegyes savanyúsággal, de nem olyan hatalmas adagot ami indokolná a rossz alvást. Az esti fehérjeturmixomat egy kanál tömegnövelővel olyan fél tíz körül ittam meg. 11-kor mentem lefeküdni, és hajnali 2-kor úgy ébredtem fel mintha szinte elaludtam volna, teljesen kipihentnek éreztem magam, gondolkodtam is hogy jézusom elkéstem a munkából vagy mi? Felnézek sötét, megnézem az órát 2 óra... Ezt mégegyszer eljátszottam négy órakor majd a hat órás tényleges óracsörgéskor már úgy keltem mint akit megvertek... Akkor már tudtam volna jót aludni dehát indulni kellett dolgozni. Ez mitől lehetett? Lehet összefüggés az edzés és az alvászavar között? Nem tudom lehet-e ezt alvászavarnak nevezni... Tényleg hajnali 2-kor és 4-kor is úgy éreztem azonnal fel tudnék kelni, és tudnék menni dolgozni... Sosem voltam rossz alvó amúgy, ezért is furcsa most ez nekem. Valahogy egész éjjel úgy éreztem mintha "elkésnék" a munkából, miután visszafeküdtem 2-kor és 4-kor is, szinte vártam hogy mikor lesz már reggel...

Tényleg nem értem a dolgot, esetleg a kajálással vagy a fehérjével rontottam el valamit? Nem szabadna ilyen későn inni? Előre is köszi a véleményeket.


2011. nov. 23. 11:29
 1/3 dirtboy ***** válasza:

máskor edzés után a teremben idd meg a tömegnövelőt ne lefekvés előtt.

hogy van e össze fügés nem tudom,ha 1x eset volt eddig akkor valószínű nincs.

2011. nov. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Érdekes, amit írsz! Én nem gyúrok, hanem egy belső kung-fu stílust gyakorlok, de egy 1,5 órás edzés után velem is szinte szóról szóra ugyanez szokott történni.
2011. nov. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 TOMAtm ***** válasza:
edzés után sokkal hamarabb eléred a mélyalvási állapotot ez 100%,ettől függetlenül ki kell aludni az egész éjszakát mert akkor termelődnek a jótékony hormonocskák(HgH stb).
2011. nov. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!