Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha heti 3-4-5 napot futok...

Ha heti 3-4-5 napot futok közepes tempóban 25-30 percet edzés után vagy helyett akkor okozhat a futás izomvesztést?

Figyelt kérdés

Edzés alatt heti 2-3 nap súlyzós vagy erőgépes testépítést értek.

Nem szedek semmilyen táplálékkiegészítőt viszont már megvan egy 17 év alatt felépített szálkás izomzatom amit nem szeretnék elveszteni/leépíteni csak "formában" tartani.


2011. nov. 21. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha megvan a megfelelő fehérje-beviteled,a kalóriaszükségletednek megfelelő mennyiséget eszel meg naponta,és a súlyzós edzéseket is keményen,teljes testre végzed,akkor nem fogsz a futással izmot veszíteni.
2011. nov. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez így elég jól hangzik. Köszönöm. Esetleg ha valakinek még van hasznos tanácsa akkor legyen szíves ossza még meg.


Gyors megnéztem egy kalkulátorban, hogy nagyjából miből mennyit kellene "elfogyasztani" fehérjéből ill kalóriából.

napi 54,5g fehérje és napi 2950-3120 kcal jött ki a 78 kilómra és 185 cm magasságomra. Ez megfelelő érték?

2011. nov. 21. 12:49
 3/5 asdface válasza:

Szerintem aki 17 éve edz,annak illene tudni az ilyen dolgokat. Gondolj bele, hogy a te kalória beviteled ennyi és mozogsz mellé 5x annyit,mint egy átlag ember, aki nem sokkal kevesebb kalóriát fogyaszt naponta az átlag alakjához.

Szerintem jók a számok,pedig nem vagy egy ilyen fanatik kondizó. :)

2011. nov. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Abszolút nem vagyok fanatik kondizó, kb 4-5 éve csinálom heti kb 3 alkalommal, de azzal, hogy miből mennyit kell megenni sohasem foglalkoztam. Nem akarok megnőni, tartani akarom azt amit felépítettem mindenféle kiegészítő nélkül...12 évig sportoló voltam és a kondizással tartottam illetve kicsit izmosítottam a korábbi felépítésemet, így jön ki a kb 17 év. A futást pedig amiatt kérdezem, mert rendszeresen sohasem csináltam ezért nem tudtam, hogy lehet-e valamilyen nem kívánt hatása.
2011. nov. 21. 19:14
 5/5 anonim ***** válasza:
azért figyelj oda arra is hogy miből mennyit kell mert sztem napi 54g fehérje nem valami sok annyi kilóra
2011. dec. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!