Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítő étrend, mennyiből...

Testépítő étrend, mennyiből mennyt, mennyiért?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy ki mit eszik 1 nap, abból mennyit, és hogy jön ki ebből anyagilag. Fél éve edzek, 18 éves fiú vagyok, izomtömeget szeretnék növelni, és mivel nincs önálló keresetem, szeretném tudni, hogy mennyi lenne az a pénz amiből összejön nektek 1 napi étel
2011. nov. 23. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos még én sem tudom teljesen rendbehozni a kaját úgy ahogy szeretném, még csak 16 éves vagyok. Viszont már kiszámoltam nem egyszer, hogy Kb napi 2000-be lenne kiegészítőkkel együtt.
2011. nov. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Zakathol ***** válasza:

1 napi kaja:

legalább fél kiló csirkehús

30-40deka rizs

10deka zabpehely


Egy fél kilós zabpehely a lidl-be 200 huf, azaz ebbol egy napi adag van vagy 40.- :D

Kilós rizs nem tudom mennyi, én tescos kilós főzőtasakosat szoktam venni: ~400.- körül, tehát ebből ez egy napra kb 2-300.-

A hús az igazán ami felviszi az árát a kajálásnak:

1kg csirkemell olyan 1300.- körül mozog - plusz minusz 1-200, így abból a napi adag hozzávetőlegesen 7-800.-tól indul.

Ez idáig 1000-1500.-.

Az edzés utáni turmix - ha tejsavó és dextrózzal nyomod:

Egy közepes kiszerelésű (2,26kg) fehérje általában 10-12.000 körül van (ha savó, az izolátumok drágábbak is lehetnek). Ezekbe kb 60-70 (20-25g-os) adag van, ebből azért edzés után a nagyobb embereknek lemegy kettő. Így a napi fehérjeturmixod 2-3 adag. (12.000/60)*3=600.-


Az összesen annyi mint kb 2000 forint egy napra.

Remélem nagyjából jól számoltam, de amúgy le is szrom :D

2011. nov. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

testsúlykilónként kb 10-15 forintból van meg, tápkieggel.


Csak alapok, semmi extra. húsok pl csirkemell, marha, ha csóringer vok, csirkecomb, pulykaapró, CHnak rizs, krumpli, kukoricadara, zabpehely, de eszek hüvelyeseket is heti fél kiló sárgaborsó, bab is megvan. ehhez jön még némi zöldség, gyümölcs, meg tejsavó.

2011. nov. 24. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!