Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Izomláz, mit jelent ez?

Izomláz, mit jelent ez?

Figyelt kérdés
Sziasztok, elkezdtem tornazni egy videora, meg csak 2 napja. Rettenetes izomlázam van popsi es felsocomb tajekan. Lehet-e ezt valamivel enyhiteni, illetve ha izomlazam van attol meg tornazhatok, fog hatni?
2011. nov. 27. 11:36
 1/5 anonim válasza:
Ha ritkán mozogtál ezelőtt,akkor azért lett ilyen könnyen izomlázad.Ha izomlázad van tornázhatsz tovább,fog hatni.
2011. nov. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pihenj és tűrjél..... :)


Van, akinek a forró/meleg fürdő és a masszírozás használ, nekem nem, de egy próbát talán megér.

Vannak sokkal rosszabb fájdalmak is, ez semmi... :)

2011. nov. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az izomláz az izmok edzés utáni savas állapota, amelyet az edzés során létrejövő mikrosérülések okoznak.

Az izomláz nem jó dolog, a közhiedelemmel ellentétben, sokan úgy vannak vele hogy "Akkor edzettél jó ha másnap izomlázad van!" Ez hülyeség...az izomláz nem kell a fejlődéshez. Ha valakinek izomláza van, meg kell nézni hogy mikor mit eszik, rendben van-e a vitamin, ásványi anyag, ch, fehérje bevitel.

Az is butaság hogy az izomlázra rá kell edzeni, mert az ugyan megszűnteti az izomlázat, ugyanis a véráramlás kiüríti a savasodást okozó anyagokat, viszont a regenerálódást tönkrevágja, ezáltal fejlődés=nullával.

Remélem segítettem:)

2011. nov. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
akkor varjam meg mig elmulik es utanna edzek tovabb?
2011. nov. 27. 12:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Tényleg ne edz rá.Frissítsd fel a vérkeringésed,de ne terheld nagyon az izmok.Melegíts szépen be és kényelmes,nyugodt,egyenletes tempóban kocogj 10-20 percet,az hatni fog.
2011. nov. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!