Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik gyakorlatokat változtas...

Melyik gyakorlatokat változtassam, cseréljem le az edzéstevemben? Mit tegyek be helyette?

Figyelt kérdés

Új edzéstervet akarok készíteni, mert 3 hónapja ezt csinálom.


Mell:

Fekvenyomás - 4x8, de van mikor piramisba edzek, ha van segítségem;

Fekvenyomás ferde padon 4x8;;

Egykezes nyomás 30° piramisba;

Tárogatás peck-deck-en 4x12;

Tolódzkodás 4x12;


Hát:

Húzódzkodás - 6x8 vagy 5x10 motíváltságtól függően;

Nykhoz húzás hátgépen 4x8;

Mellhez húzás szűk fogással 4x8;

Evezés gépen, egy kézzel piramisba;


Váll:

Nyak mögül nyomás 4x8, segítséggel piramisba;

Fejfölé nyomás egykezessel 4x8;

Állhoz húzás 4x8;

Oldalemelés 4x10;

Keretben kicsit előre dőlve, a rúd a hátam mögött van és felhúzom csukjából és hátsó vállból 4x8;


Kar:

Trikó - Homlokra engedés 4x8;

Letolás csigán 4x10;


Bicepsz - Scott gépen bicepsz 4x8;

Állva egykezes bicepsz 4x8;


Láb:

Guggolás 4x8;

Lábnyújtás gépen 4x10;

Merevlábú felhúzás 4x8;

Lábhajlítás 4x8;



Tudtok segíteni, mit cseréljek le vagy min változtassak szériákban, ismétlésekben?

A fekvenyomást, nyak mögül nyomást és a guggolást kénytelen leszek ezentúl keretben csinálni, mert általában nincsenek a teremben mikor edzek. Tudom, hogy jobb szabad súllyal, de csak így érzem biztonságban. Ez nagy hátrány?


2011. nov. 30. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyrészt teljesen jó, de felesleges ilyen gyakran edzéstervet váltani, csináld azt ami neked beválik, meg ami legjobban megdolgoztatja az adott izomcsoportot.


Nekem amúgy a kar szúr szemet.. miért ilyen kevés a gyakorlat? A helyedben a bicepszhez én betennék még egy kalapács és egy koncentrált bicepszet, a tricepszhez pedig tolódzkodást, tricepsznyújtást, esetleg csigán letoltást kötéllel vagy lórúgást.


Lábhoz betehetnéd még a kitörést és a lábtolást. A szériákat, ismétléseket neked kell érezned.. ez a keretes dolog meg nem baj, ha így jó neked, csináld így.

2011. nov. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a javaslatot. Az igazat megvallva eléggé leterhelt lesz a lábam mire lenyomom a szériáim. Mondjuk ha csökkentem a 4x8-at 3x8-ra akkor bele tudom tenni a lábtolót és a kitörést is. A karra azért ilyen kevéás, mert hihetetlenül nő. Nagyon szembetűnő és azzal gyanusítgatnak a terembe, hogy tolok valamit csak letagadom.
2011. nov. 30. 19:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor örülj a karodnak :D


Ha viszont tényleg rendesen érzed a lábad és fejlődik is, akkor ne csökkents a szériákat, ne sűrítsd be a lábtolót meg a kitörést, maradj ennél. Amúgy megakadtál a fejlődésben, vagy miért akarsz változtatni?

2011. nov. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt írják a könyvek, hogy érdemes 3 havonta lecserélni az edzéstervet. Jó magam pedig azért szeretne újítani, mert ha ugyan azt csinálom akkor egy idő után unalmassá válik és tartok tőle, hogy kiégek.
2011. nov. 30. 19:56
 5/5 anonim válasza:
Megkérdezhetem mennyit fejlődtél 3 hónap alatt? kilóban ha lehet: )
2011. dec. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!