Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az mitől lehet, hogy már vagy...

Az mitől lehet, hogy már vagy 3 hete nem edzettem, s nem hogy összébb mentek volna az izmaim, de még jobb formájúak lettek?

Figyelt kérdés
Pl. a kockáim most sokkal jobban néznek ki, mint amikor keményen csináltam az edzéseket. Sajnos most beteg voltam sokáig/nem értem rá, aztán amiatt ki kellett, hagyjak edzéseket. Már nem győzöm várni a folytatást.
2011. dec. 5. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért,mert így az izmaidnak volt ideje regenerálódni.Amikor sokat edzettél soha nem tudtak fejlődni mert mindig használatban voltak.De most,h tudtak pihenni végre (az edzésnek köszönhetően) fejlődni is tudtak.
2011. dec. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
egyrészt azért is lehet,amit carbon ír,másrészt 3 hét az még nem egy nagy idő.két hónap múlva 0 edzés mellett már gyanítom,hogy összébb mennél.
2011. dec. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 TOMAtm ***** válasza:
ha beteg voltál akkor valószinűbb h a folyadékvesztés miatt látszottak jobban az izmaid.az h a 3 hét pihenő miatt jobban regenerálódtál szerintem marhaság.amikor edzel az izomzat rezisztens lesz a kortizollal szemben ami megpróbálja lebontani szükségtelen izomzatot.minél több a kihagyott idő annál kevéssé rezisztens a sejt a kortizollal szemben és annál inkább épül le.nagyjából 3-4 nap után már nem növekszik az izomsejt(az edzést követően) és kb1-2 hét(edzésintenzitás függő) mire a kortizol bontani tudja a benne tárolt proteint.
2011. dec. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Aha, hát érdekes... Egyébként bármikor újra kezdhetem az edzést? Tehát, ha még mondjuk holnap nem tudok, lehet szerdán sem, és csütörtökön elkezdem, akkor rendben?

Egyébként én nem ilyen konditermes edzést csinálok. (ez alatt az értem, hogy nem konditerembe járok, és az ottani dolgokkal fejlesztem az izomaimat) Fekvőzök, meg mindenféle gyakorlatokat végzek a saját testsúlyommal. Bár, fekvenyomózni szoktam; az az egyetlen, amit kondis dolgok közül szoktam...

de egyszerűbb, ha belinkelem, amit szoktam:


hasra: http://www.youtube.com/watch?v=jrsQH3IPNnQ


mellkas, bicepsz, tricepsz: http://www.youtube.com/watch?v=IILl8aiXSDo&feature=related

egy-két gyakolratot, pl. a tricepszeset máshogy csinálom, mivel nincs ilyen olyan cuccom


lábra: futás, plusz edzés közben pihenőidőkben guggolok a súlyokkal

2011. dec. 5. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!