Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Így lehet kockahasam?

Így lehet kockahasam?

Figyelt kérdés
Kockás hasat szeretnék. 177 centi, 66 kiló vagyok. Korábban nem volt gondom az étekzésekkel, odafigyelés nélkül sem híztem. Ez azonban most megváltozott: alig fél év alatt felszedtem a hasam környékére kb 3-4 kiló zsírt ( a régi testsúlyom 62 kiló volt). Ettől szeretnék megszabadulni. 3 napja határoztam el magam, és egészen jól tartom. Körülbelül 2000 kalóriára volna sükségem naponta, de szerintem olyan 1200 körül eszek legfeljebb. Emellett napi 2-5 kilométert sétálok és az eddigiektől eltérően főleg zöldségeket illetve száraz húsokat eszem, mint a hal illetve a csirkemell. A cukrokat kerülöm, nem iszom sem olyan üdítőt, sem olyan ételt nem eszem, mely sok cukrot tartalmaz. Szénhidrátot csak ritkán eszem. Heti 2x box edzésre járok, ahol a technika mellett erőnléti dolgokat is csinálunk, mint a futás, stb, tehát jól leizzadok. Napi legalább 2 liter vizet megiszom. Heti másik két alkalommal konditeremben edzek (nagy súlyokat kevésszer emelek fel), a szénhidrátokat mindig edzés előtt viszem be (utána és minden kajáláskor igyekszem fehérkét is minimális zsírtartalmú ételekkel, s igyekszem napi többszö enni, és kávézni is szoktam [elvileg serkenti az anyagcserét]). Az a baj, hogy sokszor érzem magam éhesnek, de nem akarok enni, mert akkor nem megy le az úszógumim. Miket lehetne még ennem? Szerintetek, ha ezt a fajta étrendet követem ilyen intenzitású mozgással, akkor mennyi idő alatt megy le a hasamról az a pár kiló felesleg? Egyáltalán lemegy? Esetleg tudnátok még valamit tanácsolni? Alkoholt mennyire kerüljem?
2011. dec. 10. 00:32
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez mind szép és jó, abból a szempontból, hogy lefogysz.(ugye ha nem eszünk nem növünk) Csakhogy, izom is kellene, ahhoz, hogy neked normális kockahasad legyen. Ha most le is megy minden zsír rólad, akkor csak egy lapos hasad lesz, ami ugyan kockásnak fog látszani, mert a körvonalak ott vannak, izom viszont nagyon kevés. Én a helyedben azt tenném, hogy elkezdenék erősen ráhajtani a gyúrásra, felmennék 80-85 kilóra és utána leszálkásítani. Így nem csak, hogy kockahasad, de a többi testrészeden is meg fog látszani szépen. Úgyhogy, azt javaslom kezdj el tömeget növelni szépen és 1-2 év múlva meg lesz az eredménye. Lehet most így soknak tűnnek azok az évek, de hidd el meg fogja érni. Alkohol egyáltalán nem kell, de nem lesz gond, ha heti 1x lecsúszik 1-2 sör.
2011. dec. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!