Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kick box-hoz Thai boxhoz vagy...

Kick box-hoz Thai boxhoz vagy esetleg Mualy thai-joz mi az ideális testalkat?

Figyelt kérdés
15 éves fiú vagyok 176-180 cm közt eléggé vékony kicsit csontos nem túl sok izommal.. de nyáron szeretném kipróbálni valamelyiket és addig próbálok felszedni több izmot

2011. dec. 15. 19:27
 1/10 anonim ***** válasza:
A muay thai és a thai box az ugyanaz! A thai box thaiföldi neve (azaz thaiföldi nyelven) a muay thai.
2011. dec. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nincs ideális testalkat. Erőnlét van. Azt meg megszerzed edzés közben.
2011. dec. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
tehát vékony srácok is mehetnek nem kell nagyon kigyúrtnak lennem?
2011. dec. 15. 20:17
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem, sőt jellemzően a nagyon kigyúrt testalkat hátrányos a legtöbb küzdősportban, mivel bizonyos izmok akkor már nem segítenek, hanem némely esetben plussz súlyként cipeled őket, és lelassítanak.
2011. dec. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

szerintem pont a vékonyabb alkat a jobb.


pl ez: Buakaw Por Pramuk:

http://www.youtube.com/watch?v=wJcQ1lAs28I

2011. dec. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A thaiföldi harcosok 95%-a a 60kg-ot sem éri el.Ideális a vékony,szálkás testalkat (azért izom az legyen rendesen,de nem jó ha hústorony vagy),semmi felesleggel.
2011. dec. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
az izom és az erőnlét megszerezhető edzések során igaz?
2011. dec. 16. 15:48
 8/10 anonim ***** válasza:
Megszerezhető,ha jó az edzés.De én azt tartom jónak,ha edzésen a technikán van a hangsúly.Sztem külön kéne tartani technikai és külön erőnléti edzést.
2011. dec. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem a testsúlyod a mérvadó. Nem kell izmosnak lenned, hogy csináld, elején úgyis a technikai alapokat gyakoroljátok majd sokat, az idő alatt felhúzod magad egy megfelelő szintre, ha komolyan érdekel.


Jó lenne külön választani az erőnléti és technikai edzést, nálunk olyan fárasztó az erőnléti, hogy utána a technikain 50%-os vagyok csak, végén kis sparringra már csak védekezek inkább...

2011. dec. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem otthon fekvötámaszozz 3.20min. húzódzkódj 3.10min. guggolásozz 3.20 lábemelés függve 3.15 felülés 3.100min. és fuggeckedj ugy a rudon hogy a lábad nem éeri a foldet 3.1perc és csinálj felulést torzsforditással 2.1perc amennyi megy. ezt minden másnap+edzhecc nyakra és trapézra hogy bird az utéseket-birkozohid,elulsohid.erő legyen veled.
2013. jan. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!