Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Rendszeres esti kb.1,5 óra...

Rendszeres esti kb.1,5 óra gyaloglással, ill. futással. mennyi idő alatt érhető el fogyás, vagy valamiféle változás? Persze diéta mellett? Már 1 hete keményen csináljuk.

Figyelt kérdés
2008. márc. 27. 18:18
 1/7 anonim válasza:
100%

szia!

elősször is gratulálok az elhatározáshoz és az eddigi kiartáshoz :)

ne várj azonnali eredményt, nem úgy működik, hogy ma 100 kalóriával kevesebbet ettem, és futottam egy órát, akkor azonnal fél kiló le is ment...


sajnos az emberi szervezet igen sokág tartalékol. Függ a diétától is, hogy milyen gyors lesz a fogyás, és persze a Te szervezetedtől is. (mennyi káros anyagot halmoztál már fel, aminek ürülnie kell, mennyi a zsír amiből fogyni akarsz stb)

Ha pl. korábban sportoltál, akkor már egy hét után jelentkeznie kellene némi változásnak: tipp mérd a derekad, csípőd, lábad körfogatát hétről hétre. Állj jár a mélegre 3-5 naponta vagy hetente.

2008. márc. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Pár napja olvastam a következőt:

1 kg zsír energiaértéke 9000 kcal, azaz:

10 nap alatt naponta 500 kcal-lal kevesebbet eszel és 400 kcal-t elégetsz mozgással, akkor fogysz 1 kg-ot.


Persze az ember nem minden nap fut, vagy

naponta akár többet is eléget edzésel.


Én szinte minden nap járok konditerembe, bemelegítésnek taposok-biciklizek, aztán jön a súlyzózás kb 40-45 perc hasizommal együtt, és a végén szoktam 30 percet gyors tempóban hegynek fel gyalogolni. Kb 1 hónapja van ez a feszítettebb tempó, előtte 2-3 hónapig elég lightosan nyomtam, 2-3x mentem egy héten. És nem eszek este kenyeret, és nem eszek édességet.

Nekem most kezd látszani az eredmény.

2008. márc. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Ez függ a testi adottságoktól, alkattól, sokmindentől. Futni vagy gyalogolni ne úgy kezdj el, hogy na most neki esek. Számold ki a pulzusértékeid (200-életkor, ez a pulzusérték a legjobb amivel mozogni kell), és állj be erre a szintre. Ehhez célszerű valami olcsóbb polar órát venni, ami mutatja neked az aktuális pulzusod. Aztán ahogy szokik hozzá a szervezetet, úgy növelheted majd a terhelést.

Ajánlott az 1 km/óra sebesség, ami már nem séta, de még nem is futás - inkább egy kellemes kocogás. Ez a sebesség a legjobb zsírégető.

2008. márc. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Bocsi, elírtam: 220 - életkor, nem a 200-ból kell kivonni. (Tehát ha pl. 20 éves vagy, akkor 200-as pulzussal dolgozz.)
2008. márc. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azutolsó 2 hsz- re ne alapozz!!! az eleje még oké, de nem így kell kiszámolni. Próbálj csak meg bármit csinálni 20 évesen 200-as pulzussal... csak az extrém sportolóknál jöhet szóba, de az akkor is baromi sok!!! A helyes számolás:

220- ÉLETKOR

Az eredmény 80- 90%- a PIROS TARTOMÁNY- nagyon megterhelő.

Az eredmény 60-70%- a AEROB TARTOMÁNY- zsírégetés.

50%- ot írtak a súlymegtartó tartománynak.

Tehát ha mondjuk 30 éves vagy, akkor 152 és 171 között vagy a PIROS TARTOMÁNYBAN. 114 és 133 között AEROB TARTOMÁNYBAN, ha 95- ös pulzussal mozogsz, akkor vagy a súlymegtartó tartományban. Én ezt találtam egyszer róla neten és sztem ez hihetőbb. Tapasztalatból mondom, 180- as pulzussal dolgozni már épp elég megterhelő...

2008. márc. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%
Az szerintem sok nem kell sokat futni csak hatásosan. Öltöz fel melegen hogy folyon rólad a viz és zsirégetőket szedj attól gyorsan le fogsz fogyni és ha gyursz rá kicsit szép formás is lehetsz. de az idő
2008. ápr. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Az utolsó elötti hozzászólóval teljesen egyet tudok érteni, ha tudod mérni a pulzusodat, akkor rajta! ennél korektebb számítát nem fogsz kapni.

én ha futok vagy kocogok (28) kb 150 körül van a pulzusom, ha e fölé megy, kiköpöm a tüdőmet! tényleg képetelenség zakatoló szívvel dolgozni.


és be ne öltözz eszkimónak, ha az időjárás nem olyan, mert el fogsz ájulni.

az izzadság nem zsír veszteség, hanem víz. ha futás közben kiszáradsz el is ájulhatsz útközben, ezt pedig nem akarnád. szóval csak kényelmesen az időjárásnak megfelelően öltözz, lehetőleg rétegesen, hogy legyen mit levenned, ha meleged kezd lenni.


most már lassan eltelt egy hónap! hogy álltok??

2008. ápr. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!