Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A nyújtást túlzásba lehet...

A nyújtást túlzásba lehet vinni? Amúgy mi a jelentőssége esztétikailag? Kalóriát éget?

Figyelt kérdés

Egyszerűen imádok nyújtani, edzés után legalább 15-20 percet szoktam nyújtani. Alapvetően fogyókúrázom és amellé edzek, hogy legyen mozgás is.

Árthatok a sok nyújtással, vagy csak jót tehet? Amúgy van olyan sport amihez jól jön ha szeretek nyújtani? Mondjuk a jóga, vagy a torna ilyen?


2011. dec. 20. 15:23
 1/5 dirtboy ***** válasza:

használd az a google-t nem csak dísznek van

[link]

2011. dec. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Édes vagy köszi, már én is láttam ezt a cikket, de ezek is fiziológiás hatások. Én azt értem, hogy hasznos és jó, és hidd el google barátomat is segítségül hívtam már a kérdés megválaszolására, de arra a kérdésre nem kaptam választ, hogy esztétikailag számít-e. A lazább izmok szebbek, vagy nem?

Továbbá azt sem tudom, még mindig, hogy energiafelhasználás szempontjából van-e jelentőssége annak hogy edzés után még mennyit nyújtok.

Sőt ebből a remek cikkből az sem derül ki, hogy árthatok-e a sok nyújtással, de ez a mondat talán halványan utal rá, hogy nem: "Egyéni lazító programunkat tetszésünk szerint állíthatjuk össze,"


Köszönöm szépen a válaszod amúgy, nagyon hasznos volt, tényleg!

2011. dec. 20. 15:31
 3/5 dirtboy ***** válasza:

/de arra a kérdésre nem kaptam választ, hogy esztétikailag számít-e./


akkor tessék:

nem,az izom tapadási pontja nem változik így hát a formája is ugyan olyan marad mint nyújtás előtt.

2011. dec. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 dirtboy ***** válasza:

/cikkből az sem derül ki, hogy árthatok-e a sok nyújtással,/


elvileg nem,de ha nem folyamatosan nyújtasz hanem rugóztatod akkor az már nem jó technika.

egyébként nincs értelme túlzásba vinni,annyit nyújts amennyi szükséges.

2011. dec. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TOMAtm ***** válasza:

ha testépítenél akkor azt mondanám h NAGYON FONTOS a nyújtás,mert csak igy tudod az izmokat körülvevő hártyákat kitágítani eléggé ahhoz h az izom növekedhessen alatta.

am nemhiszem h sok haszna van nyújtani magad ha semmi olyan sportot nem űzöl amihez kellene a rugalmasság.esetleg annyi haszna van h a mozgástól a vér könnyebben áramlik,nem kapsz majd infarktust :)

2011. dec. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!