Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehet e baja a fiamnak a...

Krisztina71 kérdése:

Lehet e baja a fiamnak a testépítő életmódtól?

Figyelt kérdés
Lehet e baja ha minden nap húst eszik? Károsak e a fehérjeporok? Mennyi fehérjét és szénhidrátot kell egyen ha tömeget szeretne növelni?
2011. dec. 20. 19:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1. ha egészségért sportol, nem. ha versenyért, és gyógyszerezik, akkor egyértelmű a válasz..

2. nem, az ember húsevő, jobb esetben minden nap találkozik állati táplálékkal. (mindenevő, de ez nem változtat azon, hogy teljes értékű fehérjére van szüksége)

3. fehérje por - hasonló vonatkozik mint a húsra. fehérje egy makro tápanyag.

4. huhh.. fehérj ~2g/ttkg, szénhidrátra nem emlékszem. 4-5-6g/ttkg attól függően milyen az anyagcseréje. valakinek kevesebb étel is elég, valakinek több kell.

témával foglalkozó oldalak átolvasása ajánlott!

[link]

2011. dec. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod
2011. dec. 20. 20:03
 3/11 anonim válasza:
0%
A fehérjepor még csak-csak belefér, bár én már azt sem támogatom, mert általában szintetikus szarok azok is, de arra figyelj, hogy mást ne kezdjen el szedni mellette, max vitaminokat, magnézium, kálcium pezsgőtablettát, mert a többi szar úgyis csak felfújja, amint leáll velük, még rosszabb lesz az erőnléte, mint mielőtt elkezdett kondizni, illetve elég károsak májra, vesére, szívre. Van egy két ismerősöm aki így járt. A hústól nem lesz baja, de főleg fehér zsírtalan húsokat egyen, ne a zsíros disznót tolja állandóan, de az is belefér hati egyszer mondjuk. Illetve javaslom a halat, müzlit, banánturmixot.
2011. dec. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod.
2011. dec. 20. 20:15
 5/11 Zakathol ***** válasza:

Vannak az előző válaszolónál bajok.


Kezdjük az elején:


1. "szintetikus szarok" - A fehérje, mint azt fentebb írták, egy makrotápanyag. A fehérje különböző aminosavakból épül fel, egyszerű kémiai kötések által. Tehát a fehérje mint olyan nem lehet szintetikus. Ezt a kifejezést szeretik a tudatlanok használni. Szintetikus tudod micsoda? Mondjuk a gumi, vagy a kőolajszármazékokból készült akármilyen műanyagok. A fehérjeport állati eredetű alapanyagokból speciális úton választják ki, így érve el a magas fehérjetartalmat.


2. "Az étrendkiegészítőktől felfújódik, szedésük befejezése után visszaesik az erőszintje" és a többi marhaság: Először is, ahogyan az 1.-es pontban is írtam, a táplálékkiegészítők természetes alapanyagokból készült, bármilyen szilárd táplálékban megtalálható anyagokat, aminosavakat és egyebeket tartalmaznak, csak szimplán nagy koncentrációban. Így a hatásuk - ahogyan a zödlség- és húsfogyasztás sem - nem jár "felfújódással". Az erőszint visszaesése a szedésük befejezése után pedig elég logikus. Ha a tested hozzászokott egy adott tápanyagmennyiséghez, akkor ha visszaveszel a kajádból, nyilván a tested is reagál rá, és a nagy energiafelhasználást jelentő izomzatot lebontja, ergo gyengébb leszel. Ez nem áltudomány, csak agyban fel kell hozzá nőni.


3. "Károsak a vesére, májra" - Ez egyetlen esetben igaz: A megemelt tápanyagfogyasztás miatt evidens, hogy a vérben is megnő a tápanyagkoncentráció, így a kiválasztó szervekre nagyobb terhelés jut. Ez azonban egészen addig nem ártalmas amíg megfelelő mennyiségű vizet fogyaszt az ember. A víz, felhigítja a vért, így a tápanyagsűrűsége is valamelyest csökken. A vízfogyasztás 1l/20 testsúlykilogramm környékén legyen.


4. A kedves válaszoló barátai nem a táplálékkiegészítőtől lettek vese és/vagy májbajosak, hanem azoktól a szerektől amiket nem kereskedelmi engedélyel rendelkező, egészségügyi szervezetek által bevizsgált termékeket árusító, és működési engedélyel nem rendelkező BMW-k csomagtartójából vásárolták.


Összességében az a véleményem hogy aki nem ért hozzá az ne válaszoljon, másrészt pedig a kérdező fiának az egyedüli baja az lesz majd, hogy sokkal egészségesebb lesz, mint a magyar emberek 85%-a. :)

2011. dec. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Boltban kapható táplálékkiegészítőktől, a javasolt adagolás mellett (egészséges szervezetről beszélünk) senkinek, semmi baja nem lehet, akármilyen táplálékkiegészítő is az.

Ha gondolod írj privátban nyugodtan kérdéseket, örömmel válaszolok! Üdv!

2011. dec. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. dec. 20. 21:04
 8/11 anonim ***** válasza:

"Boltban kapható táplálékkiegészítőktől, a javasolt adagolás mellett (egészséges szervezetről beszélünk) senkinek, semmi baja nem lehet, akármilyen táplálékkiegészítő is az."


Ha a dupláját eszed meg se lesz semmi bajod.

2011. dec. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Persze, de én olyanra gondoltam hogy ha megiszik egyszerre 10 tasak Hot Blood-ot, ne csodálkozzon ha picit felugrik a vérnyomása...
2011. dec. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

GreenTea


Nem lesz semmi baja. Mondhatjuk hogy már pár éve testépítő életmódot fojtatok és nincs semmi bajom. A második vese transzplantációm és a szívbillentyű cserék óta nem voltam még náthás sem. Csak viccelek :D Voltam náthás...

Az elejét komolyan veheted.

A lényeg, hogy a mindennapi hústól, fehérjeportól és egyéb boltban vagy webáruházban kapható "színes dobozos" tápkiegtől semmi baja sem lesz. Mindegyiknek utána tudsz nézni te is! Elolvasod a túlzó reklámszöveget, megfelezed kettővel, kivonod a csodát belőle és rájössz, hogy ezek kb élelmiszerek. Mindnél találsz összetételt, használati és adagolási javaslatot.

Ha valamivel kapcsolatban mégis felmerülne valami kérdés, akkor akár te akár a fiad nyugodtan írhattok nekem, elég tájékozott vagyok a témában.

2011. dec. 21. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!