Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A sajtban van tejcukor?

A sajtban van tejcukor?

Figyelt kérdés
Mivel tudtommal a tejcukor gátolja a fehérje felszívódását.Tehát a sajt ideális táplálék testépítőknek avagy sem?
2011. dec. 21. 19:04
1 2
 1/12 dirtboy ***** válasza:
avagy sem
2011. dec. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

a sajt nem ideális, mert általában zsíros. namár most egy nagyobb adag fehérjéhez nem kevés sajtot meg kellene enni, ez meg nem biztos hogy olyan jó.

a tejcukor és a fehérje felszívódás.. ha erről véletlen tudnál linkelni olvasmányt, az jó lenne. minden esetre van benne, de érlelés függő, hogy mennyi.

2011. dec. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, előbb kérdeznem kellett volna mielőtt megvettem egy csomó mozzarellát. :D Ne nezt azért még bekajázom aztán no sajt.Pedig úgy szeretem. :(
2011. dec. 21. 19:11
 4/12 A kérdező kommentje:

[link]

[link]


"Mivel szedjem a proteint, vízzel vagy tejjel? Tejet a kismacskáknak!" -Drugs Bunny

2011. dec. 21. 19:16
 5/12 dirtboy ***** válasza:
vízzel
2011. dec. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
No meg nem hiszem hogy a zsír olyan nagy baj lenne, sok helyen azt írják hogy a zsír jó (persze a telítetlen, növényi)Az a kis állati ami a tejben van csak nem árt meg, nem? :) És pls ne vegyünk most olyan véresen komolyan, azért itt kérdezek mert lusta vagyok máshol utána olvasni, ti meg vagytok olyan jó fejek hogy ezt figyelmen kívül hagyva válaszoltok nekem, értelmesen. :)
2011. dec. 21. 19:18
 7/12 A kérdező kommentje:
Vízzel hát én is mindig azzal tolom, de most fő kérdés a sajt. :)
2011. dec. 21. 19:19
 8/12 anonim ***** válasza:

a linkeket mindjárt megnézem.

ha érdekel a véleményem: a mozzarella sajtot fogyaszd élvezettel, igen finom. én nem nagyon tejezek, de amit megengedek magamnak az a finom sajtok, időnként.

Bunny stílusát nagyon kedvelem, de vélhetően egy okból: nem olvasom minden cikkjét, nem nézem minden interjúját. testépítő berkekben, akik több írását olvassák, szintén értenek a témához, gyakran jogos kritikákkal illetik. emellett a kiscicás duma is jó, de ezt meghagynám annak, hogy a tej egy bevonatot képez a gyomor falán, lehet lassan ürül ki (utána lehet nézni ultrahangos tejfogyasztás-emésztés vizsgálatoknak) és így lassítja a vele kevert fehérje emésztését, ennyi. ami testépítésnél kerülendő.

na, a cikkek, mindjárt.

2011. dec. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
kérdezted a zsírt. én még 1 éve úgy tanultam élelmiszer technológiákból, hogy a tejzsír zsírsav összetétele rövid szénláncú zsírsavakból áll, és nem olyan rossz ám, plusz aktívan sportoló emberekről van szó, plusz a zsírfogyasztás nem is függ annyira össze a vér triglicerid szinttel (nem tudom megnevezni már a tanulmányt) deeee.. azért a sajtok 30-60% zsírtartalommal sajtok.
2011. dec. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tegnap olvasgattam Db írásait, hát mit ne mondjak, egyfolytában röhögőgörcseim voltak.Akkora tahó tud lenn hogy az valami hihetetlen.Az én véleményem az hogy sokkal több okosságot mond mint hülyeséget.Van aki tényleg csak össze-vissza beszél minden hülyeséget és biztos benne hogy úgy jó, ahogy ő mondja.Persze mindenkinek megvan a maga módszere, stílusa, taktikája stb.Ezért szerettem bele a testépítésbe.Látszólag tökre egyszerű és mégis milyen bonyolult.Így egy jó edzés után kicsit néha elkalandozok. :)
2011. dec. 21. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!